Alexander Vinnik روسی پنج سال به جرم پولشویی در زندان ماند

Alexander Vinnik ، متخصص فناوری اطلاعات روسی که به اتهام پولشویی در فرانسه مجرم شناخته شد ، به مدت 5 سال در زندان بود. اما دادگاه تجدیدنظر پاریس وی را از جریمه 100000 یورویی معاف کرد.

بر اساس گزارشی از رسانه TAAS مورد حمایت دولت روسیه ، دادگاه پاریس چندین درخواست از تیم دفاعی Vinnik را رد کرد. دادگاه سرانجام حبس اصلی پنج ساله را به الکساندر وینیک اپراتور BTC-e تأیید کرد اما وی را از جریمه 100000 یورویی به ارزش 119400 دلار معاف کرد. پیش از این ، دادستانی با ابراز تردید در پرداخت جریمه Vinnik به اشخاص آسیب دیده ، مجازات جزئی را درخواست کرد.

Frédéric Bélot، وکیل وینیک ، پس از اتمام احکام وینیک قبل از مواجهه با اتهامات مشابه و استرداد به ایالات متحده ، نگران دادگاه دیگری از صلاحیت یونان بود.

وینیک در ژوئیه 2017 در یونان به اتهام فعالیت های پولشویی دستگیر شد. پس از دو سال کشمکش قانونی ، وینیک به درخواست ایالات متحده از یونان به فرانسه استرداد شد. در ژانویه سال 2020 ، مقامات فرانسوی اتهامات اولیه اخاذی و پولشویی را علیه وینیک مطرح کردند.

گزارش شده است ، BTC-e مستقر در ایالات متحده و مجرمان اینترنتی از BTC-e برای بدست آوردن سود حاصل از فعالیت های مختلف جنایی ، از جمله سرقت ، جرایم مواد مخدر ، حملات باج افزار ، فساد ، هک رایانه و کلاهبرداری استفاده می کنند. مبلغ مربوط به 4 تا 9 میلیارد دلار است.

و در دسامبر سال 2020 ، دادگاه پاریس حکم داد که Vinnik / BTC-e به عنوان بخشی از یک گروه جنایت سازمان یافته ، جرم پولشویی شناخته شده است. الکساندر وینیک به زندان و جریمه نقدی محکوم شد.

پیش از این ، Alexander Vinnik در اعتراض به استرداد خود به فرانسه اعتصاب غذا کرد. از طرف دیگر ، ایالات متحده نیز به طور فعال در پی استرداد وینیک است. در همین حال ، روسیه درخواست استرداد به دلایل بشردوستانه را ارائه داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار