سنگاپور به ارائه دهندگان پرداخت دیجیتال مجوز می دهد و صرافی ارز دیجیتال را تأیید می کند

اداره پول سنگاپور (MAS) به چندین ارائه دهنده خدمات پرداخت دیجیتالی اطلاع داده است که به آنها مجوز فعالیت در کشور داده می شود. ناظران صنعت می گویند که این حرکت که پس از تأیید صرافی ارز دیجیتال برای گرفتن مجوز صورت می گیرد ، باعث می شود سنگاپور به عنوان قطب ارز دیجیتال آسیا شناخته شود.

مقامات بانک مرکزی سنگاپور به ارائه دهندگان خدمات پرداخت دیجیتالی اطلاع داده اند که به آنها مجوز فعالیت در حوزه قضایی خود را می دهد.

MAS به چندین متقاضی از 170 متقاضی گفت « آماده است تا به آنها مجوز خدمات پرداخت بدهد » ، البته در صورتی که آنها اقدامات لازم را برای برآوردن الزامات قانونی انجام دهند. دو درخواست تاکنون رد شده و 30 درخواست دیگر به دلیل عدم رعایت استانداردهای مبارزه با پولشویی پس گرفته شده است.

این اخبار پس از آن منتشر می شود که صرافی استرالیایی Independent Reserve اوایل این هفته اعلام کرد که از مقامات پولی سنگاپور، به عنوان ارائه دهنده خدمات توکن پرداخت دیجیتال مجوز دریافت کرده است. پلتفرم معاملاتی در بیانیه ای خاطرنشان کرد که این یکی از اولین ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی است که چنین تأییدی را در شهر دریافت کرده است.

روزنامه هنگ کنگی خاطرنشان کرد: آخرین اعلام MAS با استقبال متخصصان در حوزه ارز دیجیتال مواجه شده است. Grace Chong ، وکیل در Simmons & Simmons و مشاور در زمینه فناوری و امور نظارتی در سنگاپور ، این حرکت را مهم و به موقع توصیف کرد. بانک ها و مدیران دارایی پیشنهاد دارایی های دیجیتالی خود را گسترش داده اند. وی خاطرنشان کرد:

« تغییرات تکنولوژیکی مالی در حال افزایش است و ما شاهد علاقه نهادی قوی به دارایی های دیجیتالی هستیم ».

طبق برآوردهای چونگ ، 90 ارائه دهنده خدمات پرداخت دیجیتال در سنگاپور تحت این قانون گرفتن مجوز قرار گرفته اند.

طبق گزارش Bitcoin.com News ، نهاد MAS تحت قانون خدمات جدید پرداخت خود ، به تعدادی از شرکت های ارز دیجیتال، از جمله Binance ، Coinbase ، Upbit و Wirex مجوز فعالیت اهدا کرد.

Keneth Bok ، مدیر اجرایی بلوک های مشاوره بلاکچین ، اظهار داشت: تصمیم MAS برای حرکت به سمت مجوز دائمی « به بسیاری از شرکت های ارز دیجیتال معتبر که در اینجا فعالیت کرده اند اطمینان می دهد ».

Jason Davis، دانشیار کارآفرینی و مشاغل خانوادگی در Insead ، آن را «گام بعدی دقیق» برای نوآوری مالی توصیف کرد. دیویس انتظار دارد صرافی های ارز دیجیتال بیشتری به دنبال تأیید برای فعالیت در سنگاپور باشند:

« فعال کردن صرافی های ارزهای دیجیتال در سنگاپور بخش مهمی از استراتژی این کشور برای دوستی با مشاغل با استفاده از انواع دارایی های دیجیتالی جدید است … صرافی ها ممکن است تنها اولین گام در توسعه یک اکوسیستم ارز دیجیتال پررونق در قلب جنوب شرقی آسیا باشد».

ناظران صنعت انتظار دارند این توسعه تعداد شرکت های مختلف ارز دیجیتال را که به سنگاپور نقل مکان می کنند افزایش داده و جایگاه خود را به عنوان یک قطب پیشرو در زمینه ارز دیجیتال آسیایی تقویت کند. به عنوان مثال ، رقیب منطقه ای سنگاپور ، یعنی هنگ کنگ ، سیاست های مقررات سختگیرانه تری را انتخاب کرده است.

به گفته Sumit Agarwal، استاد امور مالی و اقتصادی در دانشگاه ملی سنگاپور ، نفوذ روزافزون پکن بر هنگ کنگ « ترس را در ذهن سرمایه گذاران ایجاد می کند » در حالی که سرکوب استخراج و تجارت ارز دیجیتال در چین ادامه دارد.

آگاروال خاطرنشان کرد: « مردم متوجه شده اند که نهادهای نظارتی سنگاپور برای آزمایش بیشتر آماده هستند زیرا این اقتصاد کوچک است و می توان سریعتر تصمیم گیری کرد».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار