دادگاه برزیل 1.1 میلیون دلار بیت کوین توقیف شده توسط پلیس فدرال را فروخت

دادگاه فدرال برزیل حکم به فروش بیت کوین ذخیره شده به ارزش 1.1 میلیون دلار داد. فروش توسط بزرگترین صرافی تنظیم شده در کشور ، Mercado Bitcoin  انجام شد. پلیس فدرال، بیت کوین فروخته شده از Tradergroup ، شرکتی که ظاهراً به عنوان یک طرح Ponzi یا همان کلاهبرداری سرمایه، تحت نمای یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، فعالیت می کرد ،  را توقیف کرد. این برای اولین بار است که حکم دادگاه برزیل اقدام به فروش بیت کوین از دارایی های توقیف شده در این کشور می کند.

یک دادگاه فدرال در Espirito Santo دستور فروش 1.1 میلیون دلار بیت کوین را صادر کرد که توسط پلیس فدرال در سال 2019 از تریدرگروپ ضبط شد ، طرح ادعایی پونزی که تحت پوشش یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال فعالیت می کرد.

این شرکت به عنوان بخشی از عملیات «Madoff» مورد مداخله قرار گرفت ، جایی که 43 افسر پلیس فدرال و پنج بازرس حکم توقیف را در اسپریتو سانتو اجرا کردند.

درآمد حاصل از این فروش برای پرداخت برخی از تعهداتی است که تریدرگروپ هنوز با مشتریان سابق خود دارد.

ماه گذشته ، دادگاه تصمیم گرفت فروش را با بیت کوین مرکادو ، یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در کشور انجام دهد. این صرافی 9 لات 3 بیت کوین و آخرین قطعه را برای ارزش باقیمانده به کمتر از 2 درصد قیمت بازار فروخت. سپس ، مبلغ فیات دریافت شده را به حساب دادگاه واریز کرد.

Alexandre Senra ، دادستان عمومی فدرال که دستور فروش بیت کوین را صادر کرد ، اظهار داشت:

« قربانیان زیادی از تریدرگروپ با شکایت هایی ، عمدتا در دادگاه ایالتی ، درخواست بازپرداخت پول دارند و در حال حاضر بخشی از این پول قابل بازگشت است ، نه همه، زیرا اعتبار فروخته شده در بیت کوین برای جبران ضررها کافی نبود».

این برای اولین بار است که یک دادگاه فدرال برزیل دستور فروش دارایی های دیجیتال از طریق صرافی تجاری را صادر می کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که مقامات برزیلی مقررات سستی در مورد جرایم مربوط به ارزهای دیجیتال دارند. در واقع ، این کشور یکی از فعال ترین ها در این حوزه در آمریکای جنوبی بوده است.

ماه گذشته ، مقامات برزیل، Claudio Oliveira ، معروف به «پادشاه بیت کوین» برزیل را به دلیل مشارکت در طرح کلاهبرداری 300 میلیون دلاری دستگیر کردند.

پلیس همچنین بیش از 33 میلیون دلار در تحقیقات که طرح های رمزنگاری ناشناس را با شرکت های پولشویی در کشور مرتبط می کرد ، توقیف کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار