انجمن بلاکچین اوگاندا خواستار ایجاد چارچوب قانونی ارز دیجیتال است

یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بلاکچین اوگاندا (BAU) گفت که جامعه بلاکچین اوگاندا از درخواست اخیر مقامات برای ایجاد یک چارچوب نظارتی ارز دیجیتال استقبال می کند. Suleiman Murunga، یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بلاکچین اوگاندا (BAU)، توضیح می دهد که چنین چارچوبی «اعتماد سرمایه گذاران را ایجاد می کند و مشارکت نوآوران را افزایش می دهد».

اظهارات مورونگا از BAU تنها چند ماه پس از آن است که اداره اطلاعات مالی کشور (FIA) به وزارت دارایی این کشور گفته است که امکان تنظیم ارزهای دیجیتال را بررسی کند.

همانطور که قبلاً توسط Bitcoin.com News گزارش شده بود ، FIA با توجه به اینکه تنها چند نهاد ارز دیجیتال به طور داوطلبانه ثبت نام کرده اند ، اقدام به تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال کرد.

FIA امیدوار بود از انطباق صنعت ارز دیجیتال با سیاست ثبت نام داوطلبانه برای تقویت توانایی خود در «محافظت از کاربران و اقتصاد بزرگتر» در برابر سوء استفاده احتمالی از ارزهای دیجیتال استفاده کند.

در همین حال ، مورونگا به Bitcoin.com News می گوید که در حالی که مقامات اوگاندا ظاهراً درخواست FIA را پذیرفته اند ، هنوز هیچ حرکت قابل توجهی در این زمینه انجام نشده است.

او توضیح داد:

بانک اوگاندا همچنان بر اجرای دستورالعمل ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) متمرکز است و فعلاً نمی توان درگیر ارز ذیجیتال شد”

همانطور که توسط مورونگا پیشنهاد شد ، بانک مرکزی تاکنون پیاده سازی دستورالعمل های PSP را قبل از ایجاد یک چارچوب نظارتی ارز دیجیتال، اولویت بندی کرده است. گزارشی در رسانه های اوگاندا نشان می دهد که بانک مرکزی مقررات ارائه دهندگان خدمات پول تلفن همراه را بر عهده گرفته است.

باید دید آیا مقامات اوگاندا پس از تکمیل اجرای دستورالعمل های به اصطلاح PSP ، توجه خود را به ارزهای دیجیتال معطوف خواهند کرد یا خیر.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار