Standard Chartered انگلستان، خدمات کارگزاری ارز دیجیتال را در ایرلند، ارائه می دهد

بانک انگلیسی Standard Chartered از طریق شرکت تابعه Zodia Custody خدمات کارگزار ارزهای دیجیتال را در ایرلند ارائه می دهد. این متولی دارایی های دیجیتال بر ثبت نام سرمایه گذاران نهادی در جمهوری ایرلند تمرکز خواهد کرد که به پایگاه اروپایی بسیاری از موسسات مالی و شرکت های ارز دیجیتال تبدیل شده است.

روزنامه ایرلندی ایندیپندنت روز یکشنبه فاش کرد که Zodia Custody ، کارگزاری ارز دیجیتال بانکStandard Chartered ، قصد دارد خدمات خود را به سرمایه گذاران نهادی در ایرلند ارائه دهد. این شرکت به عنوان صرافی و کارگزاری ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتالی فعالیت می کند.

پلتفرم متولی ارز دیجیتال در اواخر سال گذشته توسط زیرمجموعه بانک بریتانیایی SC Ventures و شرکت مدیریت ثروت و دارایی مستقر در ایالات متحده Northern Trust، تأسیس شد. این روزنامه خاطرنشان کرد که هر دو شرکت مادر در چند سال گذشته سرمایه گذاری زیادی روی خدمات بلاکچین انجام داده اند.

این سرمایه گذاری مشترک در مدیریت سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال و ارز دیجیتال برای موسسات مالی تخصص دارد. از زمان راه اندازی آن در دسامبر 2020 ، تعدادی مشتری آزمایشی بدست آورده است.

طبق بیانیه ای که در آن زمان منتشر شد ، Zodia  خدمات نگهداری و محافظت را برای تعدادی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) ، بیت کوین کش (BCH) ، اتر (ETH) ، ریپل (XRP) و لایت کوین (LTC) ارائه می دهد.

Standard Chartered تصمیم خود را برای ایجاد بستر با افزایش علاقه نهادی به ارزهای دیجیتالی برانگیخت در حالی که اشاره کرد نهادها و موسسات تنها 9 درصد از سرمایه گذاری های ارز دیجیتال را تشکیل می دهند.

در ژوئن سال جاری ، غول بانکی بریتانیا اعلام کرد که بازوی سرمایه گذاری SC Ventures  آن با همکاری BC Technology Group ، یک شرکت سرمایه گذاری متخصص در دارایی های دیجیتال ، که خارج از هنگ کنگ فعالیت می کند ، یک صرافی و کارگزاری خدمات ارز دیجیتال ایجاد می کند. هدف این است که مشتریان نهادی و شرکتی به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) دسترسی داشته باشند.

جمهوری ایرلند با فضای تجاری دوستانه خود به یک پایگاه اروپایی برای موسسات مالی و مشاغل فینتک تبدیل شده است.

موسساتی مانند New York Mellon  که در ماه مه یک «مرکز نوآوری دیجیتال» در دوبلین راه اندازی کرد و شرکت فناوری Blockdaemon تحت حمایت گلدمن ساکس ، که دفتر مرکزی آن در Galway است.

این کشور ، که یک کشور عضو اتحادیه اروپا است ، دسترسی بلامانع به بازار مشترک اتحادیه را فراهم می کند. تعدادی از شرکت های صنعت ارز دیجیتال ، از جمله نام های مشهور مانند صرافی دارایی های دیجیتال Kraken ، نیز در آنجا حضور داشته اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار