پس از مدتها انتطار؛ راه‌اندازی شبکه اصلی فایل‌کوین

بنابر گزارشی از Theblockcrypto، فایل‌کوین که عنوان پروژه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز می باشد، پس از مدت‌ها انتظار، شبکه اصلی خود را در بلوک 148888 راه‌اندازی کرد. با انتشار این خبر، قیمت توکن FIL از 30 دلار به تقریبا 67 دلار رسیده است.

این راه‌اندازی بعد از گذشت سه سال از عرضه اولیه کوین این شرکت انجام شده است. در آن زمان این کوین توانست به عنوان یکی از مهم‌ترین عرضه‌‌های توکن در سال 2017، سرمایه‌ای معادل 205 میلیون دلار را جمع‌آوری کند. اخیرا سرمایه‌گذاران، Protocol Labs شرکت مادر فایل‌کوین را به دلیل وقفه های بسیار مورد غضب خود قرار دادند.

این بستر با استفاده از سیستم ضبط بین سیاره‌ای (IPFS) به کاربر اجازه می‌دهد تا با استفاده از توکن بومی فایل‌کوین (FIL) به خرید و فروش فضای ذخیره‌سازی بدون استفاده بپردازند. کاربران فایل‌کوین می‌توانند ماینرها را استخدام کنند تا داده‌ها را ذخیره یا توزیع نمایند و ماینرها نیز با انجام درخواست آن‌ها پاداش به دست آورند.

تیم فایل‌کوین اواخر سپتامبر امسال با اجرای یک رقابت، شبکه آزمایشی به نام Space Race ایجاد کرد که در آن 500 استخراج‌گر با هم  325 پبی‌بایت ظرفیت ذخیره‌سازی ایجاد کردند. این مقدار معادل با داشتن فضا برای 90 میلیون فیلم با کیفیت 1080p و 7 برابر تمامی آثار مکتوب بشریت از ابتدای تاریخ ثبت‌شده تا الآن است.

بر طبق گفته یان دارو، مدیر ارشد عملیات فایل‌کوین، در کل بیش از 500 پبی‌بایت فضای تأیید شده هم اکنون در اختیار مشتریان است تا از آن استفاده کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار