یک قدم نزدیکتر به اتریوم 2 ؛ شبکه آزمایشی زینکن (Zinken) با موفقیت آزمایش شد

شبکه آزمایشی زینکن (Zinken) در راستای نزدیکتر شدن به راه اندازی اتریوم 2 با موفقیت به کار خود ادامه می‌دهد. زینکن آخرین فاز تست اتریوم ۲ است. به طور دقیق‌تر، این اولین ایجاد بلوک در اتریوم جدید پیش از آغاز شبکه گواه اثبات سهام است.

شبکه آزمایشی قبلی اسپادینا (Spadina) نام داشت که این آزمایش، در ادامه آن انجام شده است. اسپادینا به دلیل مشارکت پایین کاربران و خطاهای مختلف، شکست خورده بود. اما با موفقیت شبکه آزمایشی زینکن ، تیم‌ها مشغول پایان حسابرسی‌ها و آمادگی برای عرضه رسمی اتریوم ۲ هستند.

این دو شبکه آزمایشی همراه با تست نت مدالا (Medalla)، که هدف آن آزمایش کامل بلاک چین اتریوم ۲ (با توکن‌های آزمایشی بی‌ارزش) است، همه چیز را برای آغاز به کار اتریوم ۲ و کوچ به سمت گواه اثبات سهام (Proof of Stake) آماده کرده‌اند. در اتریوم ۲، عملیات‌ها با سرعت بسیار بالای ۱۰۰ هزار تراکنش بر ثانیه صورت خواهند گرفت. این رقم در شبکه فعلی اتریوم که با شیوه گواه اثبات کار (Proof of Work) عمل می‌کند، فقط ۱۵ تراکنش بر ثانیه است.

مهم‌ترین مزیت های راه اندازی اتریوم ۲

مزیت مقیاس‌پذیری برای افزایش عمر اتریوم بسیار ضروری است. اتریوم به دلیل تراکم بالای کاربران و همچنین ظهور اپلیکیشن های غیر متمرکز با مشکلاتی روبرو است. به همین دلیل، بلاک چین های مختلفی نظیر Tron یا Solana در تلاش هستند تا با رفع مشکلات مختلفی که اتریوم با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، جای این بلاک چین را بگیرند.

اما اتریوم به عنوان بزرگ‌ترین بلاک چین امور مالی غیرمتمرکز، بیکار ننشسته و به زودی با اتریوم ۲ بزرگ‌ترین ایراد خود، یعنی مقیاس‌پذیری را رفع خواهد کرد. در تاریخ ۲۸ سپتامبر، شبکه آزمایشی مدالا توانست ۶۰ هزار اعتبارسنج و حدود ۲ میلیون اتر را به صورت آزمایشی جذب خود کند. این ارقام از آن زمان تا امروز، به ۷۵ هزار اعتبارسنج و ۲٫۴ میلیون اتریوم آزمایشی رسیده است.

حتی توسعه دهندگان هم در حال ایجاد ابزارهای خود برای اتریوم ۲ هستند. در حال حاضر شبکه‌های آزمایشی اتریوم ۲ به درستی کار خود را انجام می‌دهند و راه را به خوبی برای کوچ این شبکه به فضایی جدید، بزرگ و با قابلیت‌های بیشتر، هموار کرده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار