آشنایی با بزرگترین فارم های ماینینگ دنیا

شاید برای شما نیز جالب باشد که بزرگترین فارم های ماینینگ دنیا در کجا قرار دارند و میزان استخراج چقدر است. در این مطلب با چند تا از فارم های بزرگ آشنا می شویم.

بعد از آن که ارز های دیجیتال رشد یافته و در بین کار بران محبوب شدند، شرکت های ساخت  سخت افزاری به فکر ساخت سخت افزار های مخصوص ماینینگ افتادند. رفته رفته تکنولوژی ساخت سخت افزار ها پیشرفت کرد تا اینکه امروزه شاهد تنوع گسترده ای در دستگاه های ماینینگ و استخراج اعم از ماینر های اسیک و ریگ های کارت گرافیک هستیم.

از این رو صنعت ماینینگ شکل گرفت. تا آنجا که امروزه شاهد فارم های ماینینگ کوچک و بزرگ در گوشه و کنار دنیا هستیم. حتی در دور افتاده ترین نقاط دنیا! شاید برای شما نیز جالب باشد که بزرگترین فارم های استخراج در کجا بنا شده و در چه مقیاسی هستند. در ادامه به معرفی برخی از بزرگترین فارم های دنیا اشاره خواهیم کرد.

فارم گیگا وات

محل فارم: واشگنتون آمریکا

تاریخ بهره برداری: 2012

Hash rate: 1300 T Hash/s

این فارم یکی از بزرگترین فارم های فارم های ماینینگ شمال آمریکاست  و بیش از 1700 جی پی یو را به کار گرفته. مالک این فارم دیو کارلسون نام دارد و که قبلا از مهندسین ماکروسافت بوده و در سال 2010 به استخراج علاقه مند شد. درست یک سال بعد که ساتوشی ناکاموتو نسخه ی بیت کوین را ارایه کرد. او کار استخراج را از خانه ی خود شروع کرد و در حال حاضر آن را به یکی از بزرگترین فارم های دنیا بدل کرده است. استفاده از توربین آبی به عنوان تامین کننده ی انرژی که در واشنگتون بسیار متداول است، این فارم را رقیب همتایان چینی کرده است.

فارم جنسیس

محل فارم: ریکجاویک آیس لند و کانادا

تاریخ بهره برداری: 2014

Hashrate: 1000 G Hash/s

فارم جنسیس به عنوان بزرگترین فارم های ماینینگ اتریوم شناخته می شود. این فارم با استخراج اتریوم کار خود را شروع کرد و امروز ارز های دیگری از جمله زی کش، دش و مونرو را نیز استخراج می کند. در ضمن این شرکت که قابل اعتمادترین و بزرگترین شرکت ارائه دهنده سرویس استخراج ابری است، ارز های دیگری از جمله بیت کوین و آلت کوین را نیز استخراج میکند. از آنجا که این فارم در سردترین نقطه دنیا بنا شده، انرژی خود را از طریق ژئوترمال یا زمین گرمایی تامین میکند. البته این شایعه هم وجود دارد که این فارم بزرگترین مصرف کننده برق در آیسلند است.

فارم بیت مین

محل فارم: اردوس مغلستان

تاریخ بهره برداری: 2014

بزرگی فارم: 2500 دستگاه ماینر

این فارم متعلق به کمپانی معروف بیت مین است که خود سازنده دستگاه ماینر است. این مجتمع در مغلستان و فاصله 400 مایلی تا پکن قرار دارد. این کمپانی با در اختیار داشتن 2500 دستگاه ماینر بیت کوین روزانه حدود 1750 بیت کوین تولید می کند. این کمپانی بزرگ برق زیادی مصرف می کند و نیز 50 نفر نیرو کار را برای کنترل و مانیتورینگ 24 ساعته گماشته است.

فارم دالیان

محل فارم: چین

تاریخ بهره برداری:2016

Hashrate: 36000 T Hash/s

این فارم در شهر دلیان چین بنا شده و با قدرت پردازشی 36000 هش بر ثانیه، 3 درصد از کل بیت کوین های تولیدی را استخراج می کند. درصد زیادی از فارم های ماینینگ بزرگ در چین بنا شده اند چرا که برق ارزان، استخراج را برایشان مقرون به صرفه تر می کند. از طرفی دولت چین برای صنعت ماینینگ تخفیفهایی در زمینه مصرف انرژی لحاظ کرده است.

فارم بیت فاری

محل فارم: تفلیس گرجستان

تاریخ بهره برداری: 2011

این فارم نیز مانند دیگرفارم های ماینینگ بزرگ در دنیا تاثیر بسزایی در بازار بیت کوین دارد. آب و هوای نسبتا سرد گرجستان، شرایط نگهداری دستگاه را در دمای مناسب برای این کمپانی راحت تر کرده است.

بیت فاری همچنین به تولید چیپ های ایسیک بیت فاری کلارک معروف است و این کمپانی جز توسعه دهندگان نرم افزاری در بستر بلاکچین است.

دولت گرجستان نیز از صنعت ماینینگ استقبال می کند و برای عملکرد این کمپانی ارزش قائل است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار