توضیحاتی پیرامون لیتوشی ؛ واحد کوچک لایت کوین

ارزها در دنیا، از واحدهای کوچکی تشکیل شده‌اند که معادل یک صدم واحد اصلی هستند. برای مثال دلار آمریکا از صد سنت، روبل روسیه از صد کوپک و پوند بریتانیا از صد پنی تشکیل شده‌اند. اما در دنیای رمزارز، ارزهای دیجیتالی از واحدهای بسیار کوچکتری شکل گرفته‌اند. در مورد لایت کوین (LTC) هم این واحدهای کوچک با نام لیتوشی (Litoshi) شناخته می‌شوند.

در برخی از توکن‌های رمزارز، این واحدهای کوچک‌تر هیچ نام خاصی ندارند و مردم در حین صحبت از عبارتی مثل «۰/۰۰۰۵ دش» یا مانند آن یاد می‌کنند. اما واحدهای کوچک‌تر تشکیل دهنده برخی ارزهای دیجیتال نام خاص خودشان را دارند. واحدهای تشکیل دهنده بیت کوین ساتوشی نام دارند. شاید از خودتان بپرسید که Litoshi چیست و هر لایت کوین از چند واحد لیتوشی تشکیل شده است. در این مقاله قصد داریم به این سوال شما پاسخ بگوییم.

چند محاسبه ساده برای تبدیل لیتوشی به لایت کوین

تقسیم بندی لایت کوین به Litoshi

لایت کوین مانند بیت کوین به ۱۰۰ میلیون واحد تقسیم می شود و هر قسمت لیتوشی نام دارد. اگر بخواهیم یک واحد تشکیل دهنده لایت کوین را به صورت اعشار بنویسیم این عدد به صورت ۰/۰۰۰۰۰۰۰۱ نوشته می‌شود.

تبدیل لیتوشی به لایت کوین

ابزار یا نرم‌افزار خاصی برای تبدیل Litoshi به لایت کوین وجود ندارد، برای این کار فقط به یک محاسبه ساده ریاضی نیاز خواهید داشت. کافی است تعداد لیتوشی مورد نظر را در عدد ۰/۰۰۰۰۰۰۰۱ ضرب کنید (یا اینکه ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ را به آن تعداد تقسیم کنید).

حالا که می‌دانید هر واحد LTC از چند لیتوشی تشکیل شده شاید بخواهید نحوه تبدیل لیتوشی به بیت کوین یا دلار آمریکا را هم بدانید.

تبدیل Litoshi به Bitcoin

انجام محاسبات این کار دشوار نیست. برای این کار باید مقدار لیتوشی را در ۰/۰۰۰۰۰۰۰۱ ضرب کرده و سپس عدد به دست آمده را با توجه به نرخ مبادله بیت کوین/ لایت کوین ضرب کنید تا مقدار ارزش آن را به بیت کوین به دست بیاورید. نرخ مبادلات را می‌توانید در صرافی رمزارز یا با جستجو در گوگل پیدا کنید.

در برخی از سایت‌ها مانند Cryptocoinsociety هم می‌توانید از ابزار ساده‌ای که برای تبدیل رمزارزها وجود دارد به این منظور بهره بگیرید. با جستجوی عبارت Cryptocurrency Converter در گوگل هم خیلی ساده می‌توانید به این ابزار آنلاین دست پیدا کنید.

تبدیل کننده ارزهای دیجیتال- آموزش محاسبه تبدیل لیتوشی به لایت کوین

تبدیل Litoshi به دلار آمریکا

محاسبات ریاضی برای پی بردن به ارزش دلاری رمزارزها شباهت زیادی به مثال قبلی دارد. فقط این بار باید نرخ مبادله دلار آمریکا / لایت کوین را ببینید. البته می‌توانید با جستجو در گوگل از تبدیل کننده‌های آنلاین به این منظور کمک بگیرید.

سخن پایانی

در دنیای رمزارزها، برخلاف ارزهای معمولی، توکن‌های رمزارز به ۱۰۰ واحد مساوی کوچک تبدیل نمی‌شوند. یک واحد LTC از ۱۰۰ میلیون لیتوشی تشکیل شده است. با این اوصاف، تبدیل کردن لیتوشی به لایت کوین یا سایر ارزها (تبدیل به ارزهای دیجیتال و ارزهای معمولی)، نیازمند چند محاسبه ساده ریاضی خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار