بانک مرکزی فیلیپین در راه استفاده از توکن های دیجیتال

تصمیم بانک مرکزی فیلیپین در راستای گسترده کردن و تنوع خدمات اقتصادی، صرفه جویی در هزینه های جاری با حذف روشهای سنتی در مبادلات مالی، بهبود ارائه خدمات به شهروندان، استفاده از توکن های دیجیتال می باشد.

در زمینه توسعه تکنولوژی بلاک چین، فیلیپین یکی از کشورهای پیشرو می باشد که برای صدور اوراق قرضه دولتی از این تکنولوژی استفاده کرده است و قرار است در آینده نزدیک ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خود را صادر کند.

در بیانیه اخیر بانک مرکزی فیلیپین عنوان شده توکن های دیجیتال می توانند با کاهش استفاده از پول های فیات، تنوع خدمات اقتصادی را در این کشور را افزایش دهند.

لازم به ذکر است فیلیپین برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی در حال مطالعه و پژوهش های گسترده خود است.

رئیس بانک مرکزی فیلیپین اعتقاد دارد استفاده از توکن های دیجیتال مرزهای خدمات اقتصادی را گسترده تر کرده و در هزینه های جاری نیز صرفه جویی می کند. او در ادامه صحبت های خود گفت توکن‌های دیجیتال نحوه ارائه خدمات به شهروندان را نیز متحول می کنند.

در حالت کلی باید گفت ارزهای دیجیتال بانک های مرکزی تحول بسیار بزرگی در نظام های اقتصادی ایجاد خواهند کرد. با حذف روش های سنتی در مبادلات مالی توسط ارزهای دیجیتال، هزینه های جاری در نظام های اقتصادی به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار