مقدار بیت کوین باقیمانده برای استخراج کمتر از 2.5 میلیون

با مقایسه مقدار استخراج شده تا به حال و مقدار کل بیت کوین (21 میلیون) مشخص می شود که مقدار باقیمانده برای استخراج به عدد 2.5 میلیون رسیده است. حال سوال این است که آیا با توجه به افزایش تقاضا کمبود بیشتری به وجود خواهد آمد؟

ChartsBtc در توییتی اعلام کرد که بیت کوین های عرضه شده در حال حاضر از 18.5 میلیون بیت کوین گذشته است. این یعنی اینکه کمتر از 2.5 میلیون بیت کوین برای عرضه باقی مانده است؛ یا به عبارتی 11.9 درصد از کل بیت کوین های قابل تولید.

ChartsBtc معتقد است که نیمی از این 2.5 میلیون بیت کوین در چهار سال آینده استخراج خواهند شد.

3 هاوینگ از زمان تولید اولین بلاک در سال 2009 تاکنون شبکه بیت کوین رخ داده است که سومین هاوینگ در مه سال جاری رخ داد. از آنجا که هاوینگ در هر 4 سال یک بار رخ می دهد، آخرین بیت کوین در سال 2140 استخراج می شود. پس از آن هیچ بیت کوین جدیدی قابل استخراج نخواهد بود.

گروهی از کارشناسان کریپتو ولی معتقدند که با توجه به اینکه افراد بیشتری در نظر دارند تا پس انداز زندگی خود را در بیت کوین سرامیه گذاری کنند ، آخرین هاوینگ نسبت به گذشته متفاوت است.

آمار نشان می دهند از اوایل سال 2020 تقاضای نهادهای سرمایه گذاری در زمینه بیت کوین به طور مداوم در حال افزایش بوده. این نهادهای سرمایه گذاری بدون توجه به افت قیمت کوتاه مدت بیت کوین در حال افزایش سرمایه گذاری در این ارز  هستند.

به عنوان مثال MicroStrategy، یکی از بزرگترین صندوق های سرمایه گذاری جهان، در حال حاضر 577.6 بیت کوین در اختیار دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار