آیا واقعا اتریوم برای DeFi آماده است؟!

کارشناسان هشدار می دهند که اتریوم باید مشکلات خود را برطرف کند. به نظر می ر سد اتریوم هنوز آمادگی لازم جهت پشتیبانی از پروژه های DeFi که بر تعدادشان افزوده می شود را ندارد.

Cointelegraph در مصاحبه با مارتین فرولر، ریاضیدان، مدیر سابق صندوق های سرمایه گذاری پرچین  و بنیانگذار پلتفرم تجارت ارز دیجیتال Morpher اتریش، گفت: اگرچه اتریوم بهترین ویژگی ها  را برای DeFi دارد اما توانایی های فعلی شبکه کافی نیست.

وی افزود : توانایی اتریوم محدود می شود به مدیریت  حدود 15 تراکنش  در ثانیه  و زمان بلوک 15 ثانیه ای  که  در امور مالی، یک نقص محسوب می شود. این ویژگی، مانعی برای ورود و پذیرش گسترده کسانی است  که  اتر را برای  تعاملات خود  نیازدارند.

فرولر اتریوم را غیر متمرکزترین پلت فرم قرارداد هوشمند می داند. اما به دلیل برخی مشکلات شبکه ، توسعه دهندگان مجبورند به دنبال راه حل هایی برای مقابله با آنها باشند.

تعداد زیادی از فعالان صنغت بلاک چین معتقدند که اتریوم ، حتی با بروز رسانی به ورژن 2.0 باز هم هنوز آمادگی پذیرش DeFi را ندارد.

در جریان رویداد Cointelegraph China DeFi Marathon در تاریخ 3 سپتامبر، مونیر بنچملد ، بنیانگذار و مدیر عامل لایه میان افزار ParaSwap ، اشاره کرد که  توضیح پیچیدگی نحوه کار لایه 2 برای کاربران نهایی و خطر عدم توانایی پرداخت سریع وجوه به این کاربران از عوامل نگران کننده در این مورد هستند. بنچملد ادامه داد که انتقال همه پروژه های DeFi به اتریوم 2.0 عملی نیست:

“برای کار کردن ، همه برنامه ها باید به سمت یک پلتفرم حرکت کنند. پروژه های بزرگ ممکن است در این مورد  اتفاق نظر داشته باشنداما برای پروژه های که  در روند اجرای پروژه  خود هستند ، ممکن است سخت باشد.  باید پل های جدیدی ساخته  شوند تا امکان همکاری پلتفرم ها فراهم شود.”

علیرغم چالش های پیش رو برای بلاک چین اتریوم ، Morfer’s Froehler به DeFi پیوست و گفت:

“DeFi اینجاست تا بماند.”

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار