دنیای فری‌لنسرها چیست و چگونگی دریافت دستمزد دورکاری با بیت کوین

فری‌لنسرها به صورت دورکاری کسب درآمد می‌کنند و دریافت دستمزد دورکاری با بیت کوین امری است که چندان دور از واقعیت نیست و بسیاری فری‌لنسرها نسبت به آن مشتاقند. در این مقاله درمورد دنیای فری‌لنسینگ و پلتفرم‌هایی که با ارز دیجیتال به فریلنسرها پرداخت می‌کنند خواهیم خواند.

بیت کوین امروزه به ارزی تبدیل شده که میان قشرهای مختلف و با اهداف مختلف در جریان است. موضوع دورکاری با بیت کوین موضوعی است که در میان بسیاری از فری‌لنسرها وجود دارد. این ارز مجازی یک گزینه حیات و روش پرداخت برای بسیاری از صاحبان کسب‌وکار و افراد است. دیگر چندان مهم نیست که شما بخواهید با بیت کوین خود محصولی را خریداری کنید یا در جایی سرمایه‌گذاری کنید، امروز این رمز ارز را می‌توان در هر جایی و برای هر کاری استفاده کرد.

همانطور که در مقاله‌های گذشته نیز به این موضوع اشاره شده، می‌دانیم که بیت کوین رمز ارزی است که هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند و توانسته درکنار دیگر ارزهای سنتی و موجود، فضای مقبولی را به خود اختصاص دهد. این ارز دیجیتال از سال 2009 به بازار معرفی شد و از آن زمان توانست مقبولیت و رشد خوبی را طی کند.

نامتمرکز بودن این سیستم بدین معناست که هیچ مرجع قدرتی نمی‌تواند بر بیت کوین نظارت و کنترل داشته باشد و از همین رو هیچ فردی نمی‌تواند برای آن قوانین مالی و اقتصادی وضع کند. در زنجیره بلوکی پرداخت‌ها مسدود نمی‌شوند و شما می‌توانید از هر فردی در هر جای دنیا بیت کوین دریافت کنید و یا به آنها بیت کوین ارسال کنید.

مزایای استفاده از بیت کوین برای فری‌لنسرها و صاحبان کسب‌وکار

می‌دانیم که بیت کوین را می‌توان برای مقاصد مختلف استفاده کرد. اما در بخش اشتغال چگونه خواهد بود؟ این ارز دیجیتال برای فری‌لنسرها و هم صاحبان کسب‌وکار که به‌دنبال استفاده از نیروی متخصص هستند مفید است. طبیعتاً به دلیل آنکه در تراکنش‌های بیت کوین فرد سومی به نام بانک وجود ندارد، میزان کارمزدی که از این تراکنش‌ها گرفته می‌شود بسیار کمتر از نرخ کارمزد تراکنش‌های عادی است (چیزی بین صفر تا یک درصد).

پرداخت و دریافت بیت کوین سرعت بالایی دارد. فرد فری‌لنسری که دورکاری با بیت کوین انجام می‌دهد می‌تواند در مدت زمان کوتاهی پول خود را دریافت کند. این زمان در چند دقیقه بیشتر خلاصه نمی‌شود. در اینجا هیچ سازمانی وجود ندارد که تراکنش‌ها را چک کند و به همین دلیل در زمان انتقال پول کاهش چشمگیری رخ می‌دهد.

اگر یک تاجر، صاحب کسب‌وکار و یا فری‌لنسر هستید، می‌توانید بیت کوین خود را تقریباً به هرجایی از دنیا که نیاز دارید ارسال کنید و حتی دریافت کنید. تنها تفاوت این است که برای اینکار شاید لازم باشد از درگاه‌های پرداخت متفاوت استفاده کنید. در حالت عادی پرداخت به کشورهای دیگر مشکلی است که اکثر صاحبان کسب‌وکار و افراد با آن روبه‌رو هستند و باید روش‌های مختلف پرداخت را امتحان کنند. در این بین گاهی پرداخت به برخی کشورها ممنوع می‌شود و این موضوع را حتی مشکل‌تر و پرهزینه‌تر از پیش می‌کند. در حالی‌که در روش پرداخت با بیت کوین این مسائل کمرنگ‌تر و بسیار ارزان‌تر می‌شوند.

زمانی که در پرداخت‌ها مشکلی نباشد می‌توان دید که همکاری‌های میان مرزی نیز بیشتر می‌شوند و تجارت و کسب‌وکار در چرخه‌ی بهتری قرار می‌گیرد. این موضوع در کشورهای درحال توسعه بیشتر به چشم می‌آید.

اما فری‌لنسرها چگونه می‌توانند گزینه‌ی دورکاری با بیت کوین را در ذهن خود حفظ کنند و به‌صورت برون مرزی فعالیت کنند.

معرفی 6 پلتفرم که امکان دورکاری با بیت کوین را به فری‌لنسرها می‌دهند

دنیا با سرعت بالایی در حال تغییر است و تعاریف مفاهیمی چون لباس رسمی در محیط کار، زمان‌بندی‌های کاری مشخص و حقوق ماهیانه در حال تغییر هستند. هر چه می‌گذرد افراد به سوی خود مدیریتی و داشتن استقلال در کار متمایل می‌شوند و ترجیح می‌دهند خودشان محیط کاری و نوع کار خود را مشخص کنند.

با آمدن ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین و اتریوم این کارها بسیار راحت‌تر شده و فری‌لنسرها می‌توانند به آسانی از هر جای دنیا که هستند دستمزد کار خود را دریافت کنند. در گذشته برای فری‌لنسری و دورکاری‌های میان مرزی شرایط چندان آسان نبود چون کارفرمایان و فری‌لنسرها قبل از هر چیز باید منبع مشترکی را پیدا می‌کردند که بتوانند پرداختی‌های خود را از طریق آن انجام دهند.

اما امروزه فری‌لنسرها می‌توانند از ماهیت بدون مرز بودن رمز ارز ها استفاده کنند و به راحتی در ازای خدماتی که انجام می‌دهند از هرجای دنیا دستمزد خود را دریافت کنند. از طرفی امروزه افرادی که بیت کوین یا رمز ارز های دیگر بپذیرند نیز بیشتر شده و از این طریق فری‌لنسرها به‌راحتی می‌توانند بیت کوین خود را به ارز رمز دیگر یا هر ارز دیگری تبدیل کنند.

هر روز که می‌گذرد پلتفرم‌های بیشتری ساخته می‌شوند که فری‌لنسرها می‌توانند در آنجا کار کنند و با بیت کوین و یا دیگر انواع رمز ارز ها دستمزد بگیرند. در این قسمت به معرفی چند پلتفرمی خواهیم پرداخت که صاحبان آنها به‌دنبال پرسنل مجازی هستند و در مقابل به کارمندان خود با رمز ارز های مختلف دستمزد می‌دهند.

CryptoGrind

یکی از بهترین پلتفرم‌هایی که فری‌لنسرها می‌توانند در آنجا انتظار دورکاری با بیت کوین داشته باشند و در ازای کار خود بیت کوین دریافت کنند CryptoGrind است. در این پلتفرم، بخشی وجود دارد که فری‌لنسرها می‌توانند موقعیت‌های شغلی را جستجو کنند یا با سرچ یک سری کلمات کلیدی فرصت‌های شغلی خود را پیدا کنند.

XBTFreelancer

برخلاف پلتفرم قبل، در XBTFreelancer کارفرمایان به‌طور رایگان درخواست شغلی خود را منتشر می‌کنند و افرادی که با شرایط کارفرما موافق هستند به او درخواست می‌دهند. در این پلتفرم حیطه‌ی متنوعی از شغل‌هایی چون نویسندگی، مترجمی، برنامه نویسی و غیره را می‌توان پیدا کرد.

Coinality

پلتفرم Coinality یکی از پرطرفدارترین وب‌سایت‌هایی است که فری‌لنسرها می‌توانند در آنجا دورکاری با بیت کوین داشته باشند. نکته‌ی جالب درمورد این پلتفرم این است که درخواست‌های شغلی در اینجا معمولاً در تعداد بالا است. برای نمونه کارفرمایان به تعداد زیادی برنامه‌نویس، کارشناس محتوا یا گرافیست نیاز دارند.

r/Jobs4Bitcoins

برخلاف دیگر پلتفرم‌ها، r/Jobs4Bitcoins گروهی است که بر روی Reddit ایجاد شده و به دلیل انتشار متعدد درخواست‌های شغلی به شهرت رسیده است. در این گروه کارفرمایان در ازای کارهایی که نیاز دارند، به فری‌لنسرها پیشنهاد رمز ارز و مخصوصاً بیت کوین می‌دهند.

Crypto Jobs

Crypto Jobs یک فضای شغل‌یابی دیگر در دنیای رمز ارز هاست. در اینجا نیز کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که به‌صورت دورکاری برای آنها کار کنند. این پلتفرم حدود 5000 کاربر دارد که باعث می‌شود فری‌لنسرها بتوانند در هر حوزه‌ای کار مرتبط با خود را پیدا کنند. این محیط برای کارشناسان محتوا بسیار مفید است چرا که تقریباً از هر 10 آگهی 2 تای آن به نویسندگی ربط دارد و نویسندگان می‌توانند فکر دورکاری با بیت کوین را در اینجا عملی کنند.

Cointelegraph

یک دلیل شهرت Cointelegraph به‌خاطر انتشار اخبارهای به‌روز در دنیای زنجیره بلوکی است. اخیراً این پلتفرم تغییراتی ایجاد کرده و بخش شغل‌یابی را نیز به دیگر بخش‌های خود اضافه کرده است. نکته‌ای که درمورد این پلتفرم وجود دارد این است که تمام موقعیت‌های شغلی پست شده در اینجا قبل از انتشار تأیید می‌شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار