دو تنظیم کننده (رگولاتور) ایالات متحده خبرهای خوبی برای استیبل کوین ها دارند

دفتر نظارت بر ارز (OCC) روشن کرده است که بانک های ملی ایالات متحده و انجمن های پس انداز فدرال پس از چندین سال فعالیت در یک منطقه خاکستری نظارتی، رسماً مجاز به تعامل با استیبل کوین ها با پشتیبانی فیات هستند.

در همین حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نیز بیانیه ای منتشر کرد که در آن اعتراف کرد که استیبل کوین ها لزوماً اوراق بهادار نیستند.

طبق «نامه تفسیری» منتشر شده توسط OCC، بانک های ایالات متحده می توانند «خدماتی در حمایت از یک پروژه استیبل کوین» ارائه دهند که ممکن است شامل نگه داشتن ذخایر استیبل کوین باشد، تا زمانی که بانک «کنترل های مناسبی را اعمال کرده و دقت کافی را انجام داده باشد» و در شرایطی که سکه ها در «کیف پول های میزبان» نگهداری می شوند.

توضیحات مربوط به OCC با توجه به منطقه خاکستری نظارتی که برخی از استیبل کوین ها و شرکای بانکی آنها سال هاست در حال فعالیت هستند، قابل توجه است.

برایان بروکس، سرپرست مسئولیت نظارت بر ارز، در مورد انتشار نامه، تأیید کرد که بانک ها قبلاً درگیر «فعالیت های مربوط به استیبل کوین با میلیاردها دلار در روز» بوده اند.

ضمن اینکه با گفتن اینکه این امر «اطمینان نظارتی بیشتری» در این معاملات ایجاد می کند، به بانک ها اطمینان خاطر می بخشد.

با این حال، با ارسال پیام در توییتر، بروکس، که همچنین به عنوان مشاور عمومی سابق در معاملات بزرگ ارز دیجیتال Coinbase  شناخته می شود، حتی فراتر از بیانیه رسمی، گفت: «رشد سریع پروژه های استیبل کوین ممکن است یک سیستم پرداخت مجهز به بلاکچین در آینده را نشان دهد.»

وی افزود: «OCC ایالات متحده خوشحال است که می تواند به بانک های حامی این دارایی راهنمایی کند.» بعلاوه، مجموعه دستورالعملهای جدید OCC همچنین مورد توجه برخی از بازیگران این صنعت قرار گرفت.

پس از توضیح در مورد نقش بانک ها به عنوان پشتیبان استیبل کوین ها، SEC بیانیه خود را در مورد این موضوع منتشر کرد و گفت: این مسئله که آیا یک استیبل کوین خاص یک اوراق بهادار است یا نه «ذاتاً تعیین واقعیت ها و شرایط است».

در نتیجه، SEC همچنین در پاسخ خود به این نکته اشاره کرد که لزوماً همه استیبل کوین ها به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته نمی شوند و می گوید:

«ما معتقدیم که فعالان بازار ممکن است دارایی دیجیتال را به گونه ای تولید و بفروش رسانند که به منزله تضمین امنیت و ثبت، گزارش و سایر الزامات قوانین اوراق بهادار فدرال نباشد.»

همچنین، آخرین نامه تفسیری OCC اولین باری نیست که تنظیم کننده تحت رهبری بروکس در دفاع از رمزنگاری ظاهر می شود. در ماه ژوئیه، تنظیم کننده تصریح کرد که بانک های دارای مجوز فدرال ممکن است خدمات نگهداری برای مجموعه های ارز دیجیتال را ارائه دهند و آن را «یک شکل مدرن از فعالیت های سنتی بانک» خواند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار