چگونه شاخص دلار ( DXY ) در برابر شکست (قتل عام) بیت کوین مسئول است

قیمت بیت کوین در مدت بیش از 24 ساعت 800 دلار کاهش می یابد و در هرجای دیگر در فضای مالی، قتل عام ناب وجود دارد. طلا به زیر 1900 دلار سقوط کرد و سهام روند نزولی دارد و پشت همه اینها دلار است.اما چرا شاخص ارز دلار ( DXY ) بالقوه مسئول سقوط در کل بازار است و دقیقاً چه عواملی آن را هدایت می کند؟

قیمت بیت کوین در اوایل هفته فروش 800 دلار سقوط می کند، یک تست دیگر 10 هزار دلاری بعدی؟

آخرین بار قیمت بیت کوین بیش از 11000 دلار بود، قبل از اینکه افت مرگبار شنبه شب و یکشنبه آغاز شود. این افت در معاملات هفته عمیق تر ادامه داشت و از صبح دوشنبه به کمتر از 10400 دلار کاهش یافت.

این فقط بیت کوین، اتریوم و ریپل نبودند که دچار کاهش شدید شدند، حتی توکن های برتر DeFi هم در فروش ارزان وجود دارند.

داده های بلاکچین نشان می دهد که استخراج گران تا حدودی مسئول کاهش قیمت ها بودند، با این حال، این کاهش واقعا به دلیل دلار است.

شاخص دلار ( DXY )، ضربه ویرانگری به ارز دیجیتال، فلزات و سهام وارد می کند

اگرچه بیت کوین بقیه بازار ارز دیجیتال را کاهش داده است، اما ارز دیجیتال پیشرو در بازار فقط بخشی از سقوط بازار است. در کنار شکست شدید بیت کوین، میانگین صنعتی داو جونز بیش از 800 واحد سقوط کرده است و طلا در حال حاضر به زیر 1900 دلار در هر اونس معامله می شود.

پشت همه اینها می تواند دلار باشد.

شاخص دلار DXY یک سبد وزنی از ارزهای برتر فارکس در برابر دلار است.

بیت کوین و طلا به طور مستقیم در مقابل دلار هستند، هر دو در برابر آن به عنوان جفت دلار معامله می شوند و به دلیل ذخایر محدود آنها. این دارایی ها با هم در درجات مختلف فرسایش می یابند.

وقتی بیت کوین قوی است، دلار اغلب ضعیف است و بالعکس. این دقیقاً همان چیزی است که در پشت صعود اخیر دارایی ارز دیجیتال به بیش از 12000 دلار وجود دارد، یک همبستگی معکوس با نمایش DXY.

سقوط پنجشنبه سیاه مارس یک پرواز وحشت زده به سمت خروج دارایی ها و ورود به پناهگاه امن دلار بود. با این وجود، از آن زمان به بعد، بازارها سر به فلک کشیده و دلار رو به افول است.

تلاش های محرک برای نجات بازار سهام و اقتصاد ارزش دلار را کاهش داده است.

طبق DXY، دلار اخیراً حمایت پیدا کرده است و یک سر و شانه پیچیده معکوس به سمت پایین تشکیل شده است. این الگوهای معکوس در واقع یک سر و شانه معکوس با یک سر اضافی هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار