لایت کوین چیست؟ آشنایی با رمزارزی بر پایه بیت‌کوین

لایت‌کوین (LTC یا Ł) یک رمزارز نظیربه‌نظیر و پروژه نرم‌افزار منبع باز است که تحت لیسانس MIT/X11 قرار دارد. ایجاد و انتقال کوین‌ها در لایت ‌کوین مبتنی بر پروتکل رمزی منبع باز است و توسط هیچ مقام مرکزی کنترل نمی‌شود. در حالی‌ که این لایت‌ کوین از بیت‌کوین الهام گرفته و از لحاظ فنی شبیه به آن است، ولی در عین حال تراکنش‌های آن از بیت‌کوین سریع‌تر و هزینه تراکنش آن از بیت‌کوین ارزان‌تر است.

لایت کوین چیست

یکی از اهداف لایت‌کوین کاهش زمان تایید بلاک از 10 دقیقه به 2.5 دقیقه بود تا بتوان تعداد تراکنش‌های بیشتری را تایید کرد. این مسئله باعث شد که لایت‌کوین 4 برابر سریع‌تر از بیت‌کوین شود. هر 2.5 دقیقه، یک بلاک لایت‌کوین ماین می‌شود و 25 کوین تولید می‌شود. این مسئله به این معنی است که در حال حاضر در هرروز 14400 لایت‌کوین ماین می‌شوند.

لایت‌کوین به ‌عنوان ابزاری برای آینده

حال که دیدیم لایت کوین چیست مروری بر آینده آن خواهیم داشت. لایت‌کوین معمولاً با بیت‌کوین مقایسه می‌شود و به‌ جز هزینه تراکنش‌ها که حدود یک‌پنجاهم بیت‌کوین است، تقریباً در باقی موارد شبیه به بیت‌کوین عمل می‌کند. برای بسیاری از کاربران و مبادله‌کنندگان، قیمت‌گذاری لایت‌کوین بسیار منطقی‌تر از بیت‌کوین و دارای آینده پایدارتری است. همان‌طور که امروزه می‌بینیم، برخی از فروشگاه‌های آنلاین شروع به پذیرش رمزارزها کرده‌اند و در حال حاضر می‌توان با آن جواهرات، خواربار، لباس، وسایل الکترونیک و کالاهای دیگری خرید. از آنجا که ارزش لایت‌کوین توسط تقاضا در وب‌سایت‌هایی مثل بیت‌فاینکس، اوکِکس و کوین‌بیس تعیین می‌شود، می‌توان وجود یک پلتفرم خرید آنلاین را در آینده پیش‌بینی کرد که در آن قیمت محصولات دائماً تغییر می‌کند تا بازتاب‌دهنده ارزش کوین‌های موردپذیرش باشند.

مبادله لایت کوین چیست؟

افزایش محبوبیت لایت‌کوین و رمزارزهای دیگر به دنبال تقاضا برای گزینه‌های جایگزین ارزی بود که خود را از بانک‌های مرکزی و دولت‌ها جدا کرده‌ بودند. از سوی دیگر اکثریت تقاضاها از سوی سرمایه‌گذاران و تاجرانی بود که پتانسیل بالای موجود در رمزارزها را درک کرده بودند و در نتیجه این عمل بسیاری از مبادله‌کنندگان بازار سهام خود را عوض کردند (این بازار در یک سال از 17.7 میلیارد دلار به 650 میلیارد دلار رسید). رمزارز حوزه بسیار امن‌تری برای ورود مبادله‌کنندگان است به طوری که در سال 2017 میلیون‌ها تازه‌کار به همراه مبادله‌کنندگان باتجربه شروع به خرید و فروش کوین‌های مختلف کردند.

لایت کوین چیست – آشنایی با رمزارزی جدید بر پایه بیت‌کوین

لایت‌کوین به ‌عنوان یک ابزار جهانی

لایت‌کوین می‌تواند در هر مکانی و توسط هرکسی مورد استفاده قرار گیرد، و در برخی از کشورها نیز قانونی شده است. اجرت گرفته‌شده از کاربران لایت‌کوین بسیار پایین‌تر از شرکت‌های کارت اعتباری و بانک‌ها است. برای مثال،‌ یک فرد در فرانسه می‌تواند به یک فرد در چین در چندین ثانیه پول پرداخت کند و هر دو طرف تاییدیه تراکنش را دریافت ‌کنند (که در بلاک‌چین ذخیره می‌شود). لایت‌کوین برای ایجاد امکان پرداخت ارزان و سریع طراحی شده است که به انجام آن به‌سادگی ارسال یک ایمیل است.

نام بنیان‌گذار لایت کوین چیست؟

لایت‌کوین توسط چارلی لی در ماه اکتبر 2011 ایجاد شد. لی کارمند سابق گوگل بود که با حل برخی مشکلات بیت‌کوین، مثل زمان تراکنش، اجرت و شلوغی شبکه ماینینگ، لایت‌کوین را به‌عنوان مکمل آن طراحی کرد. چارلی لی کد اصلی بیت‌کوین را اصلاح کرد و تغییراتی بر روی کد و پروتکل به شکلی انجام داد که از نظر او بهترین تغییرات ممکن برای پذیرش در مقیاس گسترده این ارز باشد.

لایت کوین چیست – آشنایی با رمزارزی جدید بر پایه بیت‌کوین
سخن پایانی

حال که دیدیم لایت کوین چیست دیدیم که لایت‌کوین پتانسیل رشد و استفاده و مقبولیت گسترده جهانی را دارد. در حال حاضر باید دید که کدام شرکت‌ها تراکنش‌های لایت‌کوین را برای محصولات و خدمات خود می‌پذیرند و از آن استفاده می‌کنند و در غیر این صورت پیش‌بینی آینده لایت‌کوین ممکن نیست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار