سکه های ارز دیجیتال صرافی Coinsquare کانادا متهم به پولشویی

پلاتفرم تجارت ارز دیجیتال، صرافی Coinsquare مستقر در کانادا توسط کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) متهم شده است که حجم معاملات خود را در یک عمل غیرقانونی به نام تجارت پولشویی متورم می کند.

در بیانیه ای از ادعاهای OSC  که پنجشنبه گذشته تشکیل شده است ، تنظیم کننده ادعا می کند مدیر عامل صرافی Coinsquare  آقای Cole Diamond، بنیانگذار Virgile Rostand و مدیر اجرایی فلیکس مازر به طور آگاهانه بازارها را از طریق حجم معاملات جعلی توسط کارمندان این شرکت دستکاری کردند.

در این بیانیه ادعا شده است که کارمندان توسط آقای دیاموند برای مشارکت در تجارت پولشویی هدایت و تشویق شده اند ، در حالی که روستاد برای انجام این فعالیت ، کدی را طراحی و پیاده سازی کرده است.

کمسیون گفت: مازر از ماه می سال 2018 تا ژوئن 2020 رئیس ارشد انطباق صرافی Coinsquare  (CCO) بود ، اما او «نتوانست قدمی بردارد که یک CCO معقول انجام می داد».

تنظیم کننده اعلام کرد معاملات جعلی 90٪ از حجم گزارش شده Coinsquare را بین ژوئیه 2018 و دسامبر 2019 نشان می دهد.

همچنین ادعا می شود که بین 17 ژوئیه 2018 و 4 دسامبر 2019 ، تقریباً 840،000 معاملات پول شویی در این سکو با ارزش کل حدود 590،000 بیت کوین (به ارزش بیش از 5.4 میلیارد دلار در زمان مطبوعات) انجام شده است.

OSC ادعا می کند که وقتی یک شخص بارها و بارها به دنبال افشای فعالیت های غیرقانونی صرافی Coinsquare بود ، این شرکت حرکات انتقام جویانه ای علیه آن انجام داد.

سوء رفتار ادعا شده همچنین در حالی رخ داد که Coinsquare برای ثبت نام یک شرکت فرعی، به نامCoinsquare Capital Markets Ltd. به OSC مراجعه می کرد.

بیانیه OSC پس از گزارشی توسط Motherboard ، بخش فناوری مجله Vice ، در ماه گذشته اعلام شد که Coinsquare در تجارت پولشویی مشغول بوده است.

این گزارش بر مبنای ایمیل های بیرون زده ، پیام های Slack و دیگر منابع اطلاعاتی مطرح و افشا شد.

دبیر OSC اکنون جلسه دادرسی برگزار می کند برای تعیین اینکه آیا تصویب توافقنامه تسویه حساب بین OSC و Coinsquare به نفع عمومی است یا خیر.

جلسه دادرسی در 21 ژوئیه 2020 ، ساعت 19:30 UTC برگزار می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار