فرانسه نخستین کشوری بود که به با موفقیت یک یوروی دیجیتال را روی یک بلاکچین آزمایش کرد

بر اساس اعلامیه منتشر شده در اوایل امروز، بانک مرکزی فرانسه هشت کاندید بالقوه را برای آزمایش ادغام رمزارز CBDC برای پرداخت‌های بین‌بانکی انتخاب کرده است. لیست شرکت‌کنندگان تأییدشده شامل Accenture، HSBC و Societe Generale و همچنین بازیگران متمرکز بر رمزارز مانند Seba Bank و LiquidShare است. این اطلاعیه در پی فراخوان بانک مرکزی فرانسه جهت ثبت درخواست برای آزمایش یوروی دیجیتال است که در ماه مارس منتشر شد.

در ماه مارس، بانک مرکزی فرانسه اعلام کرد که حداکثر 10 فرم درخواست مربوط به CBDC

را انتخاب می‌کند و «ابتکاری بودن» یکی از اصلی‌ترین معیارهای انتخاب آن‌هاست. اکنون بانک مرکزی فرانسه باهدف کشف «روش‌های جدید مبادله ابزارهای مالی» با «هر یک از 8 کاندید منتخب خود» طی ماه‎های آینده، شروع به کار خواهد کرد. علاوه بر این، این پروژه‌های آزمایشی سعی می‌کنند نحوه توزیع و استفاده از CBDC را برای پرداخت‌های فرامرزی مشخص کنند. به نظر می‌رسد، بانک مرکزی فرانسه به‌جای تحقیق روی خرده‌فروشی برای یوروی دیجیتال، در حال بررسی عمده‌فروشی است، به این معنی که CBDC برای «مقررات بین‌بانکی» طراحی‌شده است، نه برای مصرف‌کننده.

  1. تلاش فرانسه برای ایجاد یورو دیجیتال 

فرانسه تاکنون در صدر آزمایش‌های CBDC اروپا قرار داشته است. در ماه مه، فرانسه نخستین کشوری بود که به با موفقیت یک یوروی دیجیتال را روی یک بلاکچین آزمایش کرد. اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا تجربیات فرانسه با CBDC در مقیاس اتحادیه اروپا گسترده خواهد شد یا خیر، اما بانک مرکزی این کشور اخیراً به‌عنوان بخشی از شبکه پرداخت بین‌المللی «BIS Innovation Hub» به‌عنوان نماینده Eurosystem انتخاب ‌شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار