چین پیشگام در استفاده از فناوری بلاکچین در سیستم قضایی بوده است

چین پیشگام در استفاده از فناوری بلاکچین در سیستم قضایی بوده است. دادگاه‌های هوشمند آن، که به بلاکچین و هوش مصنوعی تکیه دارد، موفقیت بزرگی بوده است. آخرین آنها در شانگهای است که اکنون یک دادگاه محلی در حال استفاده از بلاکچین برای ضبط جلسات است.

طبق یک گزارش محلی، دادگاه مردم ولسوالی Minhang در استفاده از بلاکچین برای ضبط جلسات پیشگام بود. ادعا می‌شود که این پروژه به تازگی در یک مجمع برگزار شده توسط دادگاه عالی شانگهای در مورد اصلاحات قضایی روشن شد. دادگاه مینانگ اختلاف قرارداد انتقال سهام را در سکوی بلاکچین ثبت کرد.

در این گزارش آمده است: «جدول متادیتایی که نام پرونده، اندازه پرونده، زمان تولید پرونده و سایر اطلاعات پرونده‌های دادگاه و موارد کتبی را ثبت می کند فوراً تولید می‌شود.»

چین موقعیت خود را به عنوان پیشگام در استفاده از بلاکچین در سیستم قضایی تثبیت کرده است. سال گذشته، دادگاه‌های هوشمند آن بیش از 3 میلیون پرونده بین مارس و اکتبر حل و فصل کردند. دادگاه های هوشمند به فناوری بلاکچین و هوش مصنوعی تکیه می‌کنند و اجازه می‌دهند اختلافات به صورت دیجیتال حل‌وفصل شوند. از دسامبر سال گذشته، دادگاه‌های هوشمند 1.1 میلیون کاربر ثبت شده و 73،000 وکیل داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار