دولت انگلیس: ۱.۹میلیون نفر از مردم این کشورحداقل یک ارز دیجیتال دارند

به گزارش ارزدیجیتال و به ‌نقل از دیلی‌ میل، مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) که وظیفه نظارت بر حوزه مالی این کشور را برعهده دارد و تحت نظر وزارت خزانه‌داری بریتانیا فعالیت می‌کند، گزارش سالانه خود درباره ارزهای دیجیتال را منتشر کرد. طبق این گزارش، حدود ۲.۶ میلیون نفر بریتانیایی طی یک سال اخیر ارز دیجیتال خریداری کرده‌اند که ۱.۹ میلیون نفر از آنها همچنان دارنده آن هستند. این رقم ۴ درصد از جمعیت بزرگسال این کشور را تشکیل می‌دهد.

در این برآورد، تنها افرادی لحاظ شده‌اند که یک ارز دیجیتال را در کیف پول خود نگهداری می‌کنند و کسانی که در کارگزاری‌ها (بروکرها) به‌صورت رقمی ارز دیجیتال دارند، در نظر گرفته نمی‌شوند. منظور از رقمی، شرایطی است که یک سرمایه‌گذار، ارز دیجیتال را به‌شکل واقعی خریداری نمی‌کند و فقط ارزش دلاری دارایی در یک کارگزاری بالا و پایین می‌شود.

این آمار نشان می‌دهد که از سال گذشته تاکنون، به تعداد انگلیسی‌هایی که ارز دیجیتال نگهداری می‌کنند، ۷۰۰,۰۰۰ نفر افزوده شده است.

از طرف دیگر، سه چهارم (۷۵٪) مردم بریتانیا درباره ارزهای دیجیتال شنیده‌اند. این رقم سال گذشته ۴۲٪ بود.

۷۹٪ دارندگان ارز دیجیتال در بریتانیا مرد هستند و ۶۹٪ سنی بالای ۳۵ سال دارند. نکته قابل توجه اینجاست که درصد افراد بالای ۵۵ سال از ۷٪ در سال ۲۰۱۹ به ۲۲٪ در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

سن دارندگان ارز دیجیتال در بریتانیا

براساس این گزارش، ۷۵٪ از سرمایه‌گذاران انگلیسی، کمتر از ۱,۰۰۰ پوند در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. بیشتر این افراد در پاسخ به علت سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال گفته‌اند «آن را به‌عنوان قماری در نظر می‌گیریم که یا سود می‌کنیم یا ضرر.» این گزارش نشان می‌دهد حدود ۸٪ سرمایه‌گذاران برای خرید ارزهای دیجیتال وام دریافت کرده‌اند.

۴۷٪ سرمایه‌گذاران، از ارزهای دیجیتال خود تاکنون استفاده نکرده‌اند و ۲۷٪ برای خرید کالا و خدمات از آنها بهره برده‌اند.

۲۲٪ سرمایه‌گذاران بریتانیایی، ماهی یکبار قیمت ارزهای دیجیتال خود را بررسی می‌کنند. ۱۳٪ روزانه، ۲۲٪ هفتگی و ۲۰٪ هر سه ماه یکبار این کار را انجام می‌دهند. ۱۲٪ ترجیح می‌دهند هرگز قیمت ارزهای دیجیتال را بررسی نکنند.

طبق سرشماری سال ۲۰۱۹، بریتانیا حدود ۶۶.۶ میلیون نفر جمعیت دارد. بنابراین، به‌طور کلی می‌توان از این آمار جدید رونق و افزایش مقبولیت ارزهای دیجیتال را برداشت کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار