شرکت Elliptic، فعال در زمینه بلاکچین، دو کوین حریم خصوصی zcash و horizen را به بستر مانیتورینگ خود اضافه کرد

به گزارش خبرگزاری Coindesk، شرکت Elliptic، فعال در زمینه ی بلاکچین، دو کوین حریم خصوصی را به بستر مانیتورینگ خود اضافه کرد. اضافه شدن zcash و horizen به این بستر، به صرافی‌ها و سرمایه‌گذاران نهادی دید  درستی درباره زمان پایان رشته تراکنش‌ها نشان می‌دهد تا بتوانند اقدامات احتیاطی مورد نیاز را انجام دهند.

حریم خصوصی یکی از انگاره‌های اصلیcryptocurrency  و Blockchain است. شرکت‌هایی که به دنبال استفاده از تراکنش‌های حفظ شده هستند باید مسیر درستی را طی نمایند.

محقق ارشد این شرکت، تام رابینسون اشاره کرده:

“ما در حال کمک کردن به کسب و کارهایی هستیم که به تراکنش‌ها بر روی Blockchain چشم دوخته‌اند و کاملا از حقوق مردم در رابطه با حریم خصوصی مالی دفاع می‌کنیم. اگر دیده شد که وجوه از یک آدرس محافظت شده دریافت شده‌اند، ممکن است نیاز باشد تا برخی فرآیند‌های انطباق اضافی انجام شوند. ما ابزار نظارت و دیده‌بانی تراکنش را فراهم می‌کنیم و قصدی برای ارائه این قابلیت برای رمزارزی چون مونرو که در آن همه چیز به صورت پیش فرض خصوصی است، نخواهیم داشت.”

چه میزان از حریم خصوصی؟

کوین‌های حریم خصوصی محدوده‌ای از فنون هوشمندانه برای جلوگیری از باقی گذاشتن یک دنباله از تراکنش‌ها روی بلاکچین دارند. در مورد zcash و ZEN، نوعی از اقدام حریم خصوصی انتخابی وجود دارد که کاربران می‌توانند انتخاب کنند که آیا تراکنش‌هایشان در Blockchain قابل رویت باشد یا خیر.

مشابه آنچه صرافی‌ها می‌خواهند بدانند که آیا یک تراکنش بیتکوین از طریق یک مخلوط کن انجام شده (یک تکنیک برای ترکیب چند تراکنش برای مخفی کردن منشأ تراکنش)، Elliptic یک خدمت مشابه برای کوین‌های حریم خصوصی فراهم کرده که نشان می‌دهد آیا یک تراکنش از یک آدرس محافظت شده انجام گرفته است یا خیر.

این قابلیت به افزایش پذیرش این کوین‌ها کمک قابل توجهی می‌کند چرا که در برخی موارد صرافی‌ها مجبور شده‌اند تا این کوین‌های حریم خصوصی را از فهرست خدمات خود حذف نمایند. البته تحلیل‌های این شرکت نشان می‌دهد که در واقع zcash در تراکنش‌های غیرقانونی استفاده نمی‌شود. کندی از شرکت تحلیلی Chainalysis می‌گوید:

“تقریبا 14 درصد از معاملات zcash در یکی از دو استخر محافظت شده zcash مشغول هستند. اما از این معاملات تنها 6 درصد کاملا محافظت شده هستند (فرستنده، گیرنده و ارزش معامله همگی رمزگذاری شده هستند). این یعنی 0.9 درصد از کل معاملات Zcash).

شرکت وام دهی و خرید و فروش رمزارزی Genesis Trading اعلام کرده است که از ابزارهای نظارت کیف پول و تراکنش شرکت Elliptic برای این دو کوین حریم خصوصی استفاده می‌کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار