بیت کوین اوضاعی پر تلاطم را پشت سر گذاشته است

یکی از معیارهای شبکه بیت کوین نشان می‌دهد که هودلرهای این ارزدیجیتال در حال آماده‌‌شدن برای جهشی صعودی، همانند جهشی که در سال ۲۰۱۷، بیت کوین را به ۲۰,۰۰۰ دلار رساند، هستند.

طبق داده‌های درون‌زنجیره‌ای  (Glassnode) که (۸ تیر) منتشر شد، میزان بیت کوین‌هایی که به مدت یک سال ، در Wallets ثابت مانده اند،به رقم سال 2016 نزدیک است.

با وجود این که در ماه‌های گذشته bitcoin اوضاعی پر تلاطم را پشت سر گذاشته است، بیش از ۶۱ درصد از بیت کوین‌های ارائه ‌شده، در طول این تلاطم‌ها دست نخورده‌‎اند. دَن هِلد، مدیر توسعه کسب‌وکار در صرافی (Kraken)، در اظهارنظری این اتفاق را یک «رکورد» خواند.

گلاس‌نود با به اشتراک‌گذاشتن نموداری در توییتر نوشت:

آخرین باری که این میزان bitcoin طی یک سال دست نخورده باقی مانده بود، به اوایل سال ۲۰۱۶ و پیش از جهش صعودی قیمت بیت کوین تا ۲۰,۰۰۰ دلار برمی‌گردد.

نمودار فعالیت بیت کوین‌های موجود

پدیده چرخه‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین اغلب تحت عنوان «موج‌های هودل» (Hodl Waves) شناخته می‌شوند. این معیار مدت‌ها است که داده‌هایی مشابه سال ۲۰۱۶ ثبت می‌کند.

از نقطه نظر مقایسه، به هنگام جهش قیمت بیت کوین سال پیش تا ۱۴,۰۰۰ دلار، میزان بیت کوین‌های دست نخورده به ۵۶ درصد رسیده بود. با این حال، برخلاف سال ۲۰۱۶، هیچ وقفه‌ای بین دوره افزایش انباشت و جهش صعودی دیده نشد.

پیش از رسیدن به اوج قیمت در سال ۲۰۱۷، روند bitcoin در حدود یک سال، به نحوی بود که امکان پیش‌بینی رقمی نظیر ۲۰,۰۰۰، کار چندان آسانی نبود.

شاخص‌های مختلفِ دیگر نیز به غالب‌بودن ذهنیت انباشت بیت کوین اشاره دارد. به عنوان مثال، ذخایر صرافی‌ها به کمترین میزان خود طی ۱۳ ماه گذشته رسیده است. این در حالی است که با نگاهی به موجودی Wallets سرمایه‌گذاران خرد و نهنگ‌ها، می‌توان دریافت که هر دو گروه در حال افزایش ذخایر بیت کوین‌شان هستند.

اواسط خرداد، گلاس‌نود با ارائه داده‌هایی، عنوان کرد که در ۹۰ درصد روزهای نیمه اول سال ۲۰۲۰، سرمایه‌گذاران در حال انباشت بیت کوین بوده‌اند.

در همین حال، از زمان هاوینگ پاداش بلاک در ماه مه، تعداد نهنگ‌ها (اشخاصی که ۱,۰۰۰ بیت کوین موجودی دارند)، ۲ درصد افزایش داشته است.

با این وجود، با در اختیار داشتن تنها ۱ بیت ، می‌توان به جمع ۳ درصد آدرس‌های برتر این ارز وارد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار