معامله 14 میلیون دلاری سنگ آهن بر بستر بلاک چین

گروه مولتی ملیاردر استخراج معدنی BHP اعلام کرد 14 میلیون دلار سنگ آهن را با استفاده از بستر بلاک چین توانسته مبادله کند.

بزرگترین کمپانی استخراج معدنی دنیا BHP Group امروز اعلام کرد یک مبادله 14 میلیون دلاری کانی آهن را با استفاده از بستر بلاک چین به انجام رسانده است.  

این قابلیت توسط شرکت فناوری کانادایی MineHub Technologies راه اندازی شده است.

 این قرارداد بین BHP و گروه China Baawu Steel Group که زیر شاخه ی یکی از بزرگترین کارخانجات فلز دنیا یعنی China Baoshan Iron & Steel معروف به Baosteel می باشد، بسته شده است.

گروه BHP با توجه به معامله ی ماه قبل خود این اعلامیه را صادر کرده  و گفته است قرار بر این بوده است که این معامله ی کانی آهن در بستر بلاک چین با شرکت Baosteel انجام شود.

بر اساس گزارش رویترز، در طول این معامله، BHP از بلاک چین استفاده کرده است تا شرایط قرارداد را به صورت دیجیتالی پردازش کند.

استفاده ار بلاکچین توسط BHP بخشی از برنامه این شرکت برای دیجیتالیزه کردن پروسه سند سازی در تجارت کالا بوده است.

مدیر فروش و بازاریابی BHP، میشل هوورز Michiel Hovers می گوید: صنعت تجارت کالا نیاز به انقلاب دیجیتالی دارد تا پروسه کاغذ بازی کم شود.

خلاقیت BHP و Baowu با استفاده از بلاک چین

شرکت Baowu مدتهاست در زمینه تجارت از طریق فناوری بلاکچین سرمایه گذاری کرده است.

در ماه می، این کمپانی یک قرارداد خرید با یوان در بستر بلاکچین را با یک گروه معدنی بزرگ به نام Rio Tinto امضا کرد.

 حضور BHP در دنیای بلاکچین به سال 2017 برمی گردد، یعنی زمانی که هم بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین Vitalik Buterin به کوین تلگراف فاش کرد این شرکت 92 میلیارد دلاری در حال ساخت یک اپلیکیشن غیرمتمرکز برای ردیابی منابع طبیعی بوده است.  

در فوریه 2019 (بهمن 98) نیز  این غول معدن و استخراج توانست تکنولوژی بلاک چین را با همکاری یک شرکت حمل و نقل ژاپنی به نام NYK با موفقیت آزمایش کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار