راهنمای جامع و کامل؛ استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

راهنمای کامل استخراج، راه حل رمز ارزهایی مانند بیت کوین به منظور نگهداری شبکه و اطمینان از صحت اعتبار تراکنش‌هاست، در این فرآیند عده‌ای با استفاده از قدرت محاسباتی کامپیوترهای خود مسائل ریاضی خاصی را حل می‌کنند و به این وسیله به پایداری شبکه کمک می‌کنند، در عوض اینکار شبکه به آن‌ها با ایجاد کوین جدید، پاداش خواهد داد. در راهنمای زیر، شما هرچه را که برای استخراج بیت کوین باید بدانید خواهید آموخت. اگر تا به حال کنجکاو شده‌اید که بیت کوین از کجا به وجود آمده است، امنیت و هماهنگی تراکنش‌ها چگونه در شبکه بیت کوین حفظ می‌شود و چقدر طول می‌کشد تا یک بیت کوین استخراج شود، این راهنما به شما بسیار کمک خواهد کرد.

توضیح کوتاهی در مورد استخراج بیت کوین

قبل از این که آموزش استخراج بیت کوین را شروع کنیم، باید کمی در مورد این توضیح دهیم که وقتی در مورد استخراج بیت کوین صحبت می‌کنیم، مقصود ما چیست. همانطور که احتمالا می دانید، بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده مبتنی بر بلاک چین است. نحوه کار آن از نظر ذاتی مانند دفتر کل یک بانک است (سوابق تراکنش‌ها). اما، بانک‌ها نیاز دارند تا شما به آن‌ها اعتماد کنید. در مورد بیت کوین، قضیه فرق می‌کند. شما تنها باید به کدی اعتماد کنید که شبکه و قوانین آن را خلق کرده است. تصادفی نیست که بیت کوین دقیقا پس از بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸ به وجود آمد. بیت کوین به معنی واقعی کلمه طراحی شده است تا یک پول بدون نیاز به اعتماد باشد. اما یک دقیقه صبر کنید، اگر نیازی نیست تا شما به یک بانک اعتماد کنید، چگونه می‌توانید اطمینان داشته باشید که مردم در این شبکه تقلب نمی‌کنند؟ از کجا می‌دانید که هر بیت کوین تنها می‌تواند یک بار خرج شود؟ این شبکه توسط پردازنده‌های کامپیوتری به نام استخراج گر( ماینر ) که مختص این کارکرد طراحی شده‌اند حفاظت می‌شود. این ماینرها بین تعداد زیادی از اشخاص منحصر به فرد پخش شده‌اند. هنگامی که شما یک تراکنش را به بلاک چین بیت کوین ارسال می‌کنید، این ماینرها باید این که آیا شما بیت کوین کافی برای ارسال دارید یا خیر و برخی قوانین دیگر را کنترل کنند.

تراکنش‌ها به بلاک‌هایی دسته‌بندی شده و سپس رشته‌ای از کاراکترها باید توسط ماینرهای شبکه حدس زده شود. این کاراکترها «هش»های بلاک نامیده می‌شوند. هر بلاک شامل هش بلاک قبلی، و همچنین هش جدیدی است که باید حدس زده شود. هنگامی که حدس صحیح باشد، ماینر می‌تواند بلاک را به زنجیره اضافه کند. این فرآیند حدس زدن «اثبات کار» نام دارد و مهم‌ترین ویژگی امنیتی بیت کوین است. با شامل شدن هش بلاک قبلی، سایر استخراج کنندگان شبکه می‌توانند تایید کنند که تراکنش‌هایی که در بلاک ذخیره شده‌اند حقیقتا پس از تراکنش‌هایی رخ داده‌اند که در بلاک قبلی قرار داشته است. این مجموعه بلاک‌ها به دنبال هم بلاک چین نام دارد. پاداش‌های هر بلاک و کارمزد ماینرها ماینرها پس از این که یک بلاک را به بلاک چین اضافه می‌کنند،‌ بیت کوین‌های جدیدی را آزاد می‌کنند. همچنین، کارمزدهایی که کاربران در تراکنش‌های خود لحاظ می‌کنند را دریافت می‌کنند. این باعث می‌شود که صرف هزینه برای برق و سیستم‌های کامپبوتری که برای استخراج مورد استفاده قرار می‌گیرند به صرفه باشد. زمانی که هر بیت کوین هزاران دلار ارزش دارد، انگیزه‌ای قوی برای انجام این کار به وجود می‌آید.

استخراج بیت کوین چگونه انجام می‌شود؟ سه روش برای این کار وجود دارد.

خب، اکنون که می‌دانید چرا باید بیت کوین استخراج کنید، بیایید بر سر اصل موضوعی که به خاطر آن به اینجا آمده‌اید برویم، یادگیری چگونگی استخراج بیت کوین! سه راه برای شروع به استخراج بیت کوین وجود دارد.

کمی در مورد این روش‌ها بیشتر توضیح می‌دهیم و سپس به شما می‌گوییم که بیت کوین دقیقا چگونه استخراج می‌شود.

استخراج از استخر

استخراج بیت کوین به عنوان بخشی از یک استخر بزرگ از ماینرها راحت‌ترین،‌ سریع‌ترین و قابل اعتمادترین راه حصول اطمینان از سودآور بودن عملیات استخراج بیت کوین است. در این روش شما اصولا با سایر ماینرها متحد شده و پاداش کار را بین خود تقسیم می‌کنید. با عضویت در یک استخر، شما (و افراد دیگر حاضر در استخر) توافق می کنید تا بیت کوینی که به عنوان پاداش در اختیار شما قرار می‌گیرد را بین خود تقسیم کنید. این به این معناست که شما به طور منظم مبالغ کوچکی دریافت خواهید کرد. هرچند، همه استخرها مانند هم نیستند. موارد زیادی هستند که شما باید پیش از انتخاب یک استخر به آن توجه کنید.

این موارد عبارتند از:

 • ابعاد استخر
 • حداقل پرداختی
 • کارمزد اعمال شده توسط استخر

ابعاد استخر هنگامی که به عنوان بخشی از یک استخر استخراج مشغول به فعالیت هستید، ابعاد استخر یکی از موارد مهمی است که شما باید به آن توجه داشته باشید؛ چرا که هرچه تعداد افراد شرکت کننده در عملیات استخراج بیشتر باشد، احتمال دریافت پاداش بیشتر می‌شود. هرچند، از آن‌جایی که پاداش بین کاربران بیشتری تقسیم می‌شود، مقدار دریافتی کاهش خواهد یافت.

عضویت در استخرهای بزرگ استخراج ارزهای رمزنگاری شده معمولا گزینه مورد انتخاب اکثر ماینرهای کوچک است. چرا که پرداخت بیشتری به آن‌ها انجام شده و نیاز به صرف هزینه برق بالا در انتظار برای اعطای پاداش بعدی بیت کوین نیست.

حداقل پرداختی

یک مورد مهم دیگر توجه به حداقل مبلغی است که استخر به شما اجازه برداشت آن را می‌دهد. منظور من از حداقل پرداختی، کمترین مبلغ بیت کوینی است که استخر اجازه خروج آن را به شما می‌دهد. اگر در استخراج ارزهای رمزنگاری شده بسیار تازه‌کار هستید، احتمالا باید عضو استخری شوید که کمترین حداقل پرداختی ممکن را داشته باشد. این به آن معنا است که شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که در مدت کوتاهی، همه چیز طبق انتظار پیش می‌رود. احتمالا شما دوست ندارید تا هزینه زیادی را صرف برق کنید و چند صد دلار بیت کوین به دست بیاورید، اما ناگهان استخر ناپدید شود.

کارمزد استخرها

تمامی استخرها مبلغی را به عنوان کارمزد ساماندهی از شما دریافت می‌کنند. این کارمزد معمولا به صورت درصدی از عواید شما است. این مبلغ همیشه  به طور خودکار از بیت کوینی که استخراج می‌کنید کسر می‌شود، پس نیازی نیست از بابت پرداخت آن نگرانی داشته باشید.البته، واضح است که هر چه کارمزدی که پرداخت می‌کنید کمتر باشد، سودتان بیشتر است. کارمزد معمول بین ۱ تا ۳ درصد است. البته استخرهایی با کارمزد ۰ درصد هم وجود دارد. هرچند، اعتمادپذیری آن‌ها در آینده مشخص می‌شود. مگر آنکه فردی را بشناسید که به او اعتماد دارید و او یک استخر رایگان به شما پیشنهاد کند، بهتر است به سراغ استخری بروید که از اعتبار مناسبی برخوردار باشد. مدیریت استخر هزینه‌بر است. سیستم‌های کامپیوتری و مراکز داده بسیاری وجود دارند که باید هزینه آن‌ها پرداخت شود. این کار شغلی تمام وقت برای یک تیم کوچک محسوب می‌شود. کارمزدهای حدود ۱ درصد عادلانه هستند. اما، شما باید از استخرهایی که کارمزد بالای ۳ درصد دریافت می‌کنند دوری کنید.

استخراج انفرادی

در استخراج بیت کوین،‌ به تنهایی نیز می‌توان به استخراج پرداخت. در حقیقت، به نظر می‌رسد که این بهترین روش باشد. مطمئنا شما نباید پاداش استخراج خود را با هزاران نفر دیگر تقسیم کنید. همچنین، پرداخت ۱ درصد از درآمدتان می‌تواند در طولانی مدت به مبلغ بالایی تبدیل شود. خب، البته تا حدی حق با شماست. استخراج انفرادی بیت کوین به این معنی است که شما نباید سود خود را با تعداد زیادی از افراد دیگر تقسیم کنید. اما، در مقابل از دریافت بخشی از سود هزاران نفر دیگر نیز محروم می‌شوید. شما تنها در صورتی پاداش می‌گیرید که واقعا ماینری باشید که هش را حل می‌کند. این به آن معنا است که شما نه تنها با تمامی ماینرهای انفرادی دیگر در کره زمین رقابت می‌کنید، بلکه همچنین در رقابت با تمامی استخرها نیز هستید. حتی در صورتی که توان پردازشی تحت امر شما بیش از هر یک از اعضای همه استخرها باشد، اما آیا توان شما از مجموع توان یک استخر بیشتر است؟ قطعا این طور نیست! اما با این وجود، اگر یک مولتی میلیونر هستید، می‌توانید یک عملیات استخراج انفرادی سودآور راه‌اندازی کنید. نیازی نیست تا صدها (و شاید هم هزاران) ASIC (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) خریداری کنید. هزینه‌ای که باید برای بهترین چیپ‌ست‌های استخراج صرف کنید حدود ۱٬۰۰۰ تا ۱٬۵۰۰ دلار است.

مشکلات استخراج کنندگان انفرادی

استفاده از صدها چیپ‌ست کامپیوتری نیاز به صرف مقدار زیادی انرژی برق دارد. در حال حاضر، بهترین سخت‌افزار استخراج بیت کوین ماینر DragonMint T1 است. توان مصرفی این دستگاه ۱٬۶۰۰ وات می‌باشد. به عنوان مثال، با ضرب این عدد در ۱۰۰ در می‌یابید که در هر ما با قبض برق سنگینی مواجه خواهید شد.

داستان از آن‌جایی بدتر می‌شود که استفاده از صدها چیپ‌ست کامپیوتری گرمای زیادی نیز تولید می‌کند. تصور کنید که از یک لپ‌تاپ برای مدت طولانی روی زانوی خود استفاده می‌کنید. گرمای زیادی را حس خواهید کرد این طور نیست؟ توان مصرفی یک لپ‌تاپ به طور عادی حدود ۶۰ وات است. این میزان تقریبا ۲۶ بار کمتر از یک دستگاه DragonMint است. حالا تصور کنید که ۱۰۰ عدد از این دستگاه در یک اتاق کوچک کنار هم قرار گرفته باشند. در آن صورت نیاز به یک سیستم تهویه حرفه‌ای خواهید داشت. که این به معنی مصرف انرژی خیلی بیشتری است. آلودگی صوتی نیز یکی از نگرانی‌ها است. وقتی که صدها قطعه کامپیوتری همزمان صدا تولید می‌کنند و تجهیزات خنک کننده صنعتی ۲۴ ساعت مشغول به کار باشند، یک عملیات حرفه‌ای استخراج انفرادی بسیار پر سر و صدا خواهد بود. اگر ببینید که بیشتر ماینرهای انفرادی عملیات خود را کجا راه‌اندازی کرده‌اند، متوجه یک الگو می‌شوید. آن‌ها معمولا در اقلیم‌های خنک (نیاز کمتر به تهویه)، با تعرفه برق پایین (هزینه برق پایین‌تر میزان کمتری از سود شما را تلف می‌کند) و مکان‌های روستایی دور افتاده (که فضای زیادی برای عملیاتی نسبتا حجیم وجود داشته باشد و افراد کمتری از سر و صدای زیاد تولیدی شما شکایت کنند) فعالیت می‌کنند. بهترین مکان‌های استخراج بیت کوین ایسلند، کانادا و روسیه هستند.

استخراج ابری

ممکن است بپرسید که چرا باید کسی مبالغ هنگفتی را صرف تجهیزات استخراج کند و آن‌ را به سایرین اجاره بدهد. دلیل آن ساده است. آن‌ها به دنبال این هستند که سود سرمایه‌ گذاری خود را تضمین کنند به طوری که به نوسانات قیمت بیت کوین بستگی نداشته باشد. این مفهوم شاید غریب به نظر برسد، اما برخی افراد ترجیح می‌دهند تا به این شکل استخراج کنند. بیایید به برخی از مزایا و معایب استخراج ابری نگاهی بیندازیم.

مزایای استخراج ابری

شما مسئولیتی در قبال تجهیزات ندارید. اگر چیزی خراب شود، معمولا نباید چیزی را تعویض یا تعمیر کنید. (هرچند، همیشه جملاتی را که در قرارداد استخراج ابری با حروف کوچک نوشته شده‌اند را با دقت بخوانید. شرکت طرف قرارداد ممکن است هزینه خسارت وارده به تجهیزات خود را از شما طلب کند.) به علاوه، شما می‌توانید بدون صرف هزاران یا میلیون‌ها دلار برای تجهیزات از استخراج بیت کوین در آمد کسب کنید. این همچنین به این معناست که نیازی نیست تا شما با حرارت یا سر و صدای تولیدی در خانه خود یا جایی دیگر دست و پنجه نرم کنید. آخرین مزیت این است که شما در حقیقت نیازی ندارید تا هیچ چیز در مورد استخراج ارز رمزنگاری شده بدانید. اگر تمایل به استخراج ابری دارید، احتمالا اصلا نیازی به این راهنما در مورد استخراج بیت کوین ندارید!

معایب استخراج ابری

هزینه را باید همان اول پرداخت کنید. اگر قیمت بیت کوین به شدت کاهش پیدا کند، تا زمان افزایش مجدد آن (اگر اتفاق بیفتد) شما بدون هیچ راه فراری ملزم به اجرای قراردادی باقی می‌مانید که برایتان ضرر به همراه دارد. در حالی که صاحب استخراج ابری به سودی تضمین شده می‌رسد، تقبل همه ریسک‌ها با شماست. شما نمی‌توانید نرم‌افزار یا سخت‌افزار استفاده شده توسط تامین‌کننده استخراج ابری را تغییر یا ارتقا دهید. شرکت‌های استخراج ابری هدف حمله هکرها قرار می‌گیرند. در ژوئیه سال ۲۰۱۷، جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) هک شد. بیت کوین‌ها از کیف پول گرم شرکت به یک کیف پول خارجی منتقل شدند. اگر تمایل دارید تا صاحب مقداری ارز رمزنگاری شده شوید ولی دوست ندارید تا هزینه‌ای صرف سخت‌افزارهای گران‌قیمت استخراج کنید، مقداری بیت کوین را با همان پولی که می‌خواهید صرف یک قرارداد استخراج ابری کنید، خریداری کنید. در این صورت، اگر بازار به شدت کاهشی شود،‌ می‌توانید بیت کوین خود را بفروشید و دیگر گرفتار قراردادی نمی‌گردید که روز به روز از ارزش آن کاسته می‌شود.

چگونه در یک استخر بیت کوین استخراج کنیم؟ آموزش

خب، احتمالا دیگر می‌خواهید تا استخراج بیت کوین را آغاز کنید. پیش از آن که شروع کنید، مواردی هستند که باید آن‌ها را داشته باشید.

 • حداقل یک ریگ ASIC بیت کوین داشته باشید
 • یک اپلیکیشن استخراج
 • یک کیف پول دیجیتال که بیت کوین‌هایی که به دست آورده‌اید را در آن ذخیره کنید.
 • تجهیزات تهویه: فن، داکت‌ها (فقط برای عملیات‌های بزرگ)
 • عضویت در یک استخر
 • چند راهی برق
 • واحدهای منبع تغذیه (ولتاژ ASIC شما تعیین کننده تعداد مورد نیاز و نوع آن خواهد بود)
 • کابل شبکه
 • اتصال اینترنت
 • یک دستگاه کامپیوتر یا موبایل که توانای مرور اینترنت داشته باشد
 • استخراج بیت کوین چگونه انجام می‌شود؟راه‌اندازی تجهیزات

گزینه‌هایی که در فرآیند راه‌اندازی دارید بر اساس مدل ماینر ASIC شما متغیر خواهد بود. تولید کننده باید چگونگی راه‌اندازی را با جزییات در دستورالعمل همراه دستگاه یا در وبسایت خود توضیح داده باشد. راهنمای زیر مختص دستگاه Antminer S9 و استخراج با آن در استخر Antpool است. در هر حال، بخش‌های زیادی از آن در مورد استفاده از سایر ماینرهای ASIC نیز قابل استفاده خواهد بود.

1 – میزان مصرف برق مورد استفاده توسط دستگاه خود را بیابید. این مقدار باید به صراحت در دفترچه دستگاه در بخش مشخصات ذکر شده باشد. مدل S9 از ۱٬۲۷۵ وات استفاده می‌کند.

2 – توان منبع تغذیه خود را با توان مصرفی دستگاه تطبیق دهید. دو منبع تغذیه ۱۱۰ ولت ۱۰۰۰ واتی و ۶۵۰ واتی برای اکثر عملیات‌هایی که از یک دستگاه استفاده می‌کنند کافی هستند.

3 – منبع تغذیه با به وسیله اتصالات مربوطه به Antminer متصل کنید.

4- هنگامی که دستگاه به منبع تغذیه متصل شد، کابل شبکه را نیز متصل کرده و سر دیگر آن را به روتر اینترنت خود بزنید.

5 – اطمینان حاصل کنید که همه اتصالات لازم انجام شده‌اند، سپس منبع تغذیه را روشن کنید. Antminer S9 شما باید اکنون روشن شود.

6 – با استفاده از یک ابزار اسکن IP بر روی کامپیوتر یا موبایل خود، دستگاه‌هایی که به شبکه اینترنت شما متصل هستند را بیابید. Antminer شما باید در فهرست حاضر باشد. حال می‌توانید IP دستگاه خود را در مرورگر خود وارد کنید.

7 – صفحه بعدی باید پنجره لاگین ماینر شما باشد. در خصوص Antminer S9، اطلاعات ورود پیش‌فرض عبارتند از: نام کاربری: root – کلمه عبور: root. شما می‌توانید این عبارات را از زبانه Admin تغییر دهید.

8 – حال باید اطلاعات استخر استخراج مورد استفاده خود را وارد کنید. این اطلاعات را می‌توانید به راحتی از وبسایت استخر استخراج خود به دست بیاورید.

9 – وقتی که وارد شدید، Antminer شما باید عمل استخراج در استخر را شروع کند.

انتخاب یک استخر

استخراج شما می‌توانید هر استخر استخراج بیت کوینی را که دوست دارید انتخاب کنید. اما، پیشنهاد ما این است که برای شروع از میان یکی از استخرهای استخراج پیشنهادی زیر استفاده کنید:

توضیحات: ۱ میلی‌بیت کوین معادل ۱ هزارم یک بیت کوین می‌باشد.

چگونه مقدار بیت کوین استخراج شده را کنترل کنیم؟

هر استخر استخراج رابط کاربری خود را دارد. اما،‌ شکل کلی آن‌ها همیشه ثابت است. شما باید به وبسایت استخر خود مراجعه کرده  زمانی که از شما درخواست شد، نشانی عمومی کیف پول خود را وارد کنید. نشانی عمومی کیف پول خود را در نوار جستجو وارد کنید. حال می‌توانید اطلاعات تلاش‌های استخراج بیت کوین خود را ببینید. برخی از استخرها به کاربران اجازه می‌دهند تا مشخص کنند که می‌خواهند پیش از این که بیت کوین آن‌ها به طور خودکار به نشانی کیف پول خارجی مشخص شده توسط آن‌ها ارسال شود، چه مقدار استخراج کنند.

چگونه سود مورد انتظار را محاسبه کنیم؟

اگر تمایل دارید که عواید مورد انتظار خود را محاسبه کنید،‌ از یک محاسبه‌گر استخراج استفاده کنید. نرم‌افزار استخراج خود را باز کنید تا ببینید با چند مگاهش بر ثانیه (Mh/s) در حال کار است. محاسبه‌گر سودآوری استخراج را باز کنید. توان هشینگ فعلی خود را وارد کنید. مصرف برق دستگاه یا دستگاه‌های خود را وارد کنید. هزینه برق خود را به کیلووات ساعت وارد کنید. شما می‌تواند این نرخ را از تامین‌کننده برق خود جویا شوید. کارمزد استخری که استفاده می‌کنید را وارد کنید. در مثالی که در تصویر زیر می‌بینید، ما از یک ماینر DragonMint T1 در استخر استخراج Slush استفاده کرده‌ایم. نرخ برق ما تقریبا برابر نرخ متوسط بریتانیا است. البته شما باید به دنبال کمترین نرخ ممکن برق در منطقه خود باشید (در برخی کشورها انشعاب برق از شرکت‌های گوناگون قابل تهیه است.)

همانطور که می‌بینید، استخراج در بریتانیا آن‌قدر سود‌آور نیست! هزینه بالای برق به این معناست که شما روزانه ۲٫۴۵ دلار از دست می دهید، حتی وقتی که از کم‌مصرف‌ترین ماینر بازار استفاده کنید. زمانی که قیمت خود دستگاه را نیز به محاسبات خود اضافه کنید، عملیاتی که در این مثال به آن اشاره شده بسیار گران‌قیمت خواهد بود! اگر تمایل دارید تا بدانید که چقدر طول می‌کشد تا یک بیت کوین استخراج شود، باید بدانید که این موضوع به سخت‌افزار شما بستگی دارد. با یک کیت بسیار پیشرفته، تنها کمی بیشتر از سه سال و نیم طول می‌کشد. البته این مقدار با توجه به نرخ سختی فعلی محاسبه شده است. همانطور که تعداد ماینرهای موجود در شبکه افزایش می‌یابد، سختی نیز افزایش یافته و تعداد بیت کوین‌هایی که یک ماینر می‌تواند انتظار آن را داشته باشد کاهش می‌یابد.

استخراج بیت کوین چگونه انجام می‌شود؟ سخنان پایانی

استخراج بیت کوین بسیار اهمیت دارد. حتی زمانی که این کار سود کمی به همراه داشته، و یا حتی زمانی که سودی ندارد، ارزشش را دارد. هرچه تعداد ماینرهایی که در سیستم کار می‌کنند بیشتر باشد، امنیت آن بیشتر می‌شود. برخی از ماینرهای تفننی حتی این کار را با ضرر انجام می‌دهند. این دسته از افراد وظیفه خود می‌دانند که تا با استخراج، غیر متمرکز بودن سیستم را افزایش داده و احتمال موفقیت حملات احتمالی را کاهش دهند. متاسفانه، استخراج بیت کوین این روزها به شدت رقابتی شده است. بدون یک سرمایه‌گذاری عظیم و امکان راه‌اندازی در محلی با تعرفه برق پایین، احتمال کسب درآمد قابل توجه از طریق بیت کوین بسیار پایین است. حتی اگر قصدی برای استخراج بیت کوین ندارید، باز هم با یادگیری استخراج بیت کوین به درک بهتری از فناوری و در مرحله بعد صنعت می‌رسید. اگر پول زیادی برای خرج کردن دارید و هدف شما بیشتر رسیدن به سود است تا افزایش امنیت شبکه، همواره این امکان را دارید تا یک ارز رمزنگاری شده دیگر را استخراج کنید. برخی از رمز ارزها هنوز هم با چیپست‌های CPU و GPU قابل استخراج هستند. اتریوم و مونرو از محبوب‌ترین انتخاب‌ها هستند. هرچند، یک جستجوی سریع در وب نشان می‌دهند که بسیاری از پروژه‌های ناشناخته هستند که می‌توان با سخت‌افزارهای ارزان‌تر از آن‌ها استخراج کرد. حالا باید در مورد تقریبا هر چیزی که رابطه با نحوه استخراج بیت کوین باید بدانید، اطلاعات خوبی داشته باشید؛ از دلایل تمایل به استخراج بیت کوین گرفته تا فرآیند راه‌اندازی و پاسخ به این سوال که: «چقدر طول می‌کشد تا یک بیت کوین استخراج شود؟»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار