Capital One، اختراع هوش مصنوعی حقیقت یاب را برای امن کردن تجارت رمز ارزها ثبت کرد

یک شرکت تابعه از گروه بانکی ایالات متحده Capital One گفت که سیستم هوش مصنوعی تازه ثبت شده با آن، معامله گران انسانی رمزارزها را از مشکلات احتمالی نجات خواهد داد.

Capital One Services، که به کارتهای اعتباری و وام های خودکار می پردازد، می گوید سیستم آن از فناوری هوش مصنوعی برای «تحلیل اعتبار اطلاعات مرتبط با رمزارزها استفاده می کند».

بازار، 24/7 اجرا می شود و به سرمایه گذارانی نیاز دارد تا به پیچیدگی ها و ظرافت های پروتکل های بسیار مجزا آشنایی داشته باشند و همچنین مراقب حوادثی نظیر ایردراپ، فورک ها یا هک هایی که از چندین منبع از جمله توییتر، پست های متوسط و سایت های خبری رمزنگاری برخوردار هستند، باشند.

در این ثبت اختراع آمده است: «این برای معامله گران انسانی غیرممکن است که تمام داده های مربوط به رمزنگاری فوق را ردیابی کرده و به آن داده ها در زمان واقعی پاسخ دهند».

علاوه بر این، بررسی اعتبار اطلاعات مربوط به رمزنگاری در زمان واقعی نیز دشوار خواهد بود.

به طور خاص، بررسی اعتبار گمانه زنی ها، شایعات، نظرات و سایر اطلاعات ارسال شده در رسانه های اجتماعی و جاهای دیگر دشوار است.

سیستم تأیید هوش مصنوعی سرمایه یک ( (capital one، به سه مؤلفه مهم تقسیم می شود:

ابتدا سیستم دارای یک برنامه هوش مصنوعی خاص است که به دنبال یک نوع اطلاعات خاص است. پس از یافتن یک رویداد بالقوه قابل توجه، آن را به «موتور تحلیل اعتبار» باز می گرداند ، که مرجع متقابل است و تعیین می کند که آیا این رویداد براساس نمونه های تاریخی معتبر است یا خیر، اگر چنین است چگونه بازار در موارد قبلی پاسخ داده است.

سپس تمام اطلاعات را جمع آوری می کند، آن را پردازش می کند و از آن برای تصمیم گیری سریع در معاملات استفاده می کند. Capital One گفت موتور هوش مصنوعی می تواند در تفسیر اطلاعات پیچیده و پیشرفته شود.

این سیستم ممکن است بتواند حجم های جعلی را تشخیص دهد و رویدادهایی مانند هک شدن بورس و ویروسی شدن سیستم عامل ها و سایت های خبری مختلف اجتماعی را ارزیابی کند.

این الگوریتم یادگیری ماشین، همچنین می تواند میزان دستیابی و سرعت پخش اخبار، احساس و بیاناتی که سرمایه گذاران می گویند و … را تحلیل کند. در رسانه های اجتماعی با انتشار اخبار، چه مدت طول می کشد تا ترس اولیه، در صورت وجود، از بین برود، برای رفتار «خرید از مقدار کم» و همچنین بازار برای بازگشت دوباره.

اما Capital One می گوید که ثبت اختراع آن قبل از شروع خدمات جدید، به ظهور بیشتری نیاز دارد (و به طور کلی، ثبت اختراع لزوماً نشان دهنده قصد راه اندازی یک محصول نمی باشد). مشخص نیست که آیا این سیستم می تواند معاملات را بصورت خودمختار انجام دهد یا خیر.

مانند بقیه بخش بانکی ایالات متحده، گروه گسترده Capital One، دارندگان حساب را در ابتدای سال 2018 از خرید رمزارز با استفاده از کارت های اعتباری خود منع کردند. این بانک از تصمیم خود دفاع کرده است و می گوید می خواهد مشتری را از سطوح بالای کلاهبرداری، ضرر و بی ثباتی ذاتی در رمزنگاری محافظت کند.

این احساسات در پرونده ثبت اختراع نشان داده شده است: «همانند بسیاری از بازارهای نوپا، بسیاری از سرمایه گذاران رمزارز بدون دانش و تجربه کافی در تجارت یا رمزارزها وارد بازار شدند. در حقیقت، بسیاری از سرمایه گذاران رمزارزها توسط حرکت کوتاه مدت بازار به دام افتند و سریع پول را از دست دادند».

Capital One تله ها و گرفتگی های رمزنگاری دست اول را می شناسد. سال گذشته، یک کارمند سابق آمازون سیستم های داخلی بانک را هک کرد، اطلاعات شخصی و مالی بیش از 100 میلیون مشتری را فاش کرد و از سرورهای این شرکت برای ماین کردن پنهانی رمزارزها استفاده کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار