صرافی بایننس به اتحادیه صنعت فناوری هند پیوست

بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان از لحاظ حجم معاملات به اتحادیه صنعت فناوری هند پیوسته است. این مجمع، اوایل سال جاری توانست ممنوعیت امور بانکی مرتبط با ارز دیجیتال در کشور هند را از میان بردارد.

همکاری بین بایننس و اتحادیه موبایل و اینترنت هند (IAMAI)، اولین قدم در مسیر پیاده سازی و اجرای بهترین اقدامات در بازار ارز دیجیتال کشور هند است. حوزه ارز دیجیتال در این کشور پس از برداشتن ممنوعیت ها در ماه مارس ۲۰۲۰، رشد چشمگیری داشته است. بایننس اکنون عضوی از کمیته ارز دیجیتال IAMAI است.

اتحادیه IAMAI یک نهاد معاملاتی غیرانتفاعی در اقدامات تجاری دیجیتال کشور هند است. نقش IAMAI گسترش و ارتقای بخش خدمات ارزش افزوده موبایل و خدمات آنلاین و اینترنتی است.

نکته قابل ذکر این است که IAMAI تقاضانامه ای منتشر کرده بود که هدف آن، برداشتن ممنوعیت های امور بانکی مرتبط با ارز دیجیتال بود. این ممنوعیت ها نیز توسط بانک مرکزی کشور هند در ماه آوریل ۲۰۱۸ اعمال شده بود. دیوان عالی در ماه مارس ۲۰۲۰ به نفع صنعت ارز دیجیتال رای خود را صادر کرد.

گاوراو چوپرا (Gaurav Chopra) نایب رییس IAMAI در این خصوص گفت:

ما استقبال گرمی از بایننس به عنوان عضوی از کمیته ارزهای دیجیتال IAMAI خواهیم داشت.

چوپرا افزود:

با در نظر گرفتن تجربه اعمال قوانین در کشورهای مختلف، ما در خصوص همکاری با بایننس و سایر بازیگرهای مهم این صنعت در توسعه چارچوب ساختارمند برای ارز دیجیتال در کشور هند بسیار هیجان زده هستیم. این موضوع به فعالیت سایر صرافی ها و توسعه یک چارچوب منسجم برای شکوفایی نوآوری و هم چنین مدیریت خطرات بالقوه کمک می‌کند.

اتحادیه IAMAI در صدد همکاری با قانونگذاران و سیاست گذاران برای ایجاد یک چارچوب پایدار برای ارزهای دیجیتال در کشور هند است.

هرچند، این خبر چند روز پس از آن منتشر شد که شایعاتی مبنی بر بررسی و اعمال ممنوعیت های جدید در خصوص ارزهای دیجیتال توسط کشور هند منتشر شد.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس در خصوص همکاری این صرافی با IAMAI گفت:

بایننس از پیوستن به IAMAI مفتخر و هیجان زده است و در تلاش هستیم تا در ایجاد و شکل گیری صنعت بلاک چین کشور هند تاثیرگذار باشیم. ما امیدواریم پیشروی پذیرش بلاک چین در کشور هند را تسریع ببخشیم و در خصوص همکاری با IAMAI در ایجاد چارچوب مبتنی بر نوآوری و پیشرفت برای ارزهای دیجیتال و بلاک چین تعهد هستیم.

بایننس اخیرا بسیار فعال بوده است و روز چهارشنبه، عرضه سرویس های خود در بریتانیا را اعلام کرد. انتظار می‌رود صرافی بایننس بریتانیا از تابستان جاری به فعالیت بپردازد.نوامبر سال گذشته، بایننس صرافی ارز دیجیتال هندی WazirX را خریداری کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار