جلوگیری از تبعیض نژادی با بیت کوین

طبق اظهارات نویسنده Isaiah Jackson، کسب قدرت اقتصادی به جامعه سیاه‌پوستان در جلوگیری از تبعیض نژادی کمکی خواهد کرد، که اعتراض در خیابان قادر به انجام آن نیست!

اگر بیت کوین واقعا همان “معترض آرام” که فعالان جامعه رمزارز مثل مدیرعامل بایننس، Changpeng Zhao و نویسنده Isaiah Jackson گفتند باشد، در حال حاضر چطور مردم عادی می‌توانند از آن برای کمک به جامعه سیاه‌پوستان آمریکا استفاده کنند؟

طبق اظهارات Isaiah Jackson، که نویسنده حوزه بیت کوین و همچنین سیاه‌پوستان آمریکاست، در مصاحبه‌ای با کوین‌تلگراف در 4 ژوئن، این کار با خریدن قدرت آغاز می‌شود. این قدرت می‌تواند پول فیات و یا رمزارزهایی مانند بیت کوین باشد.

عدم تعادل دارایی بین آفریقایی آمریکایی‌ها (سیاه پوستان) و سفید پوستان ایالات متحده، به‌وسیله عوامل تاریخی متعدد و در طی نژادپرستی تاریخی مثل تبعیض در بانک‌ها شکل گرفته است و حالا تراژدی‌هایی مثل کشته شدن جورج فلوید، باید پایان یابند. جکسون بر تاثیری که نداشتن این قدرت می‌تواند بر جامعه بگذارد تاکید می‌کند:

“بدون قدرت اقتصادی، شاهد این خواهید بود که پلیس‌ها از محل‌های دیگری به داخل جامعه شما می‌آیند و برای جامعه شما ارزشی قائل نیستند. مردم شما برای آن‌ها ارزشی ندارند و شخصیتی برای آن‌ها قائل نمی‌شوند، که این یک مسئله است.”

با وجود این‌که جکسون گفت مخالف اهدای مبالغ به صورت نقد یا رمزارز برای حمایت از معترضین نیست، اظهار داشت که این سرمایه‌گذاری باید هدفمندتر و عمیق‌تر باشد و حمایت از کسب‌وکارهای کوچکی که توسط سیاه‌پوستان اداره می‌شوند را شامل شود. نویسنده می‌گوید این جامعه می‌تواند به‌جای کشاندن اعتراض به خیابان، از راه‌های دیگری با خشونت پلیس مبارزه کند و برای جلوگیری از تبعیض نژادی قدم بردارد.

“برای برخورد با ظلم، از نظر من فقط دو راه وجود دارد: ظالم را از نظر مالی ورشکست کنیم یا از خشونت استفاده کنیم. من فکر می‌کنم پول گزینه بهتری است.”

  1. اهدای پول برای جلوگیری از تبعیض نژادی

اعتراضات، مانند اعتراضاتی که حالا درحال رخ دادن در شهرهای اصلی آمریکا و سراسر دنیا هستند، معمولا موجب افزایش علاقه مردم به رمزارزها می‌شوند و ممکن است در افزایش قیمت رمزارزها مثل قیمت بیت کوین تاثیرگذار باشند.

نشانه‌های هشدار دهنده برای خرید بیت کوین، حالا در چندین شهر نمایان شده‌اند. کوین‌تلگراف در آگوست گزارش کرد، که جنبشی در هنگ کنگ، موجب شد کسب‌وکارها محلی بیشتری ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز را بپذیرند.

با این وجود، سرمایه‌گذاران حتما باید اطمینان حاصل کنند که پولشان به سمت عامل اصلی و واقعی برای جلوگیری از تبعیض نژادی هدایت می‌شود. حداقل یک گروه درحال جمع‌آوری کمک نقدی به اسم جورج فلوید و با استفاده از یک توکن شخصی است. جکسون از خیریه‌های رمزارزی مثل BitGive و GiveBitcoin به‌عنوان پتانسیلی برای شروع یاد کرد: “بسیار عالی است اگر ببینیم که آن‌ها نیز با این جنبش جهت جلوگیری از تبعیض نژادی همراه می‌شوند، در غیر این‌صورت من با نهادهای محلی بیشتر، مخالف خواهم بود

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار