نایل فرگوسن ، مورخ و همکار ارشد موسسه هوور در دانشگاه استنفورد می‌گوید بیت کوین در حال پیروزی در انقلاب پولی Covid-19 است

نایل فرگوسن ، مورخ و همکار ارشد موسسه هوور در دانشگاه استنفورد می گوید که بیت کوین برنده انقلاب پولی Covid-19 است. فرگوسن با استقبال از ارز مجازی به عنوان مکانی عالی برای ثروتمندان برای ذخیره ثروت خود ، همچنین یادآور شد که انعطاف پذیری بیت کوین منتقدان و همچنین سرمایه گذاران نهادی را مجبور کرده است تا نظرات خود را در مورد ارزهای دیجیتال تغییر دهند.

فرگوسن از Nouriel Roubini در کنار یک روزنامه نگار بخش مالی بعنوان برخی از منتقدان نام می برد که اکنون نظرات دیگری درباره بیت کوین دارند.

فرگوسن در یک نظر خود توضیح می دهد که قبل از حمله کوید -19 ، یک انقلاب پولی در حال انجام بود که پول نقد اصلی ترین آسیب بود.

فرگوسن در تایید اعتقاد خود به اینکه یک انقلاب مالی در حال انجام است ، می گوید «در برخی از نقاط جهان مانند چین و سوئد تقریباً تمام پرداخت ها اکنون الکترونیکی است». در ایالات متحده ، معاملات دبیت کارت از معاملات نقدی از سال 2017 بیشتر شده است. در حالی که در آمریکای لاتین و مناطقی از آفریقا ، پول نقد جای خود را به کارت ها و پول تلفن همراه می دهد.

با این حال ، فرگوسن می گوید Covid-19 ، دقیقاً مانند آنچه همه بیماری های همه گیر دیگر در گذشته انجام داده اند ، انقلاب پولی فعلی را تسریع کرده است. فرگوسن با برجسته کردن این روایت که بیت کوین در حال حاضر مانع بهتری در برابر تورم است ، دارایی دیجیتال را با دلار و طلا مقایسه می کند.

در مقایسه ، فرگوسن می گوید «شاخص دلار از 1 ژانویه 4٪ کاهش یافته است ، در مقابل ، طلا از نظر دلار 15٪ افزایش یافته است. اما قیمت دلار بیت کوین از سال گذشته 139٪ افزایش یافته است».

در مرحله بعدی ، فرگوسن فاکتورهای عملکرد بیت کوین را به شرح زیر توضیح می دهد:

«آنچه ممکن بود 10 سال طول بکشد در 10 ماه به دست آمده است. افرادی که قبلاً هرگز خطر معامله آنلاین را نداشته اند ، مجبور به تلاش می شوند ، به همین دلیل ساده بانک ها تعطیل شده اند. همچنین ، همه گیری به میزان قابل توجهی میزان مواجهه ما با نظارت مالی و همچنین کلاهبرداری مالی را افزایش داد. هر دو این روند برای بیت کوین خوب بوده است».

فرگوسن ، که قبلاً استدلال کرده بود که بیت کوین پس از سقوط آن در اواخر سال 2017 و 2018 هرگز به صفر نمی رسد ، در نسخه به روز شده کتاب خود این استدلال را دو چندان می کند. در این کتاب ، وی اظهار داشت: «بیت کوین خود را به ذخیره جدیدی از دارایی های ارزش و سرمایه گذاری تبدیل کرده است نوعی « طلای دیجیتال » که کمبود تضمین شده و تحرک بالا و همچنین ارتباط کم با سایر طبقات دارایی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند».

Historian Niall Ferguson Says Bitcoin Is Winning the Covid-19 Monetary Revolution

در همین حال ، نایل همچنین به استقبال بیت کوین توسط افراد سرمایه دار و همچنین سرمایه گذاران نهادی می پردازد. در گذشته ، فرگوسن استدلال می کرد که «اگر میلیونرها به طور مشترک تصمیم بگیرند فقط 1٪ از ثروت خود را به عنوان بیت کوین نگه دارند ، این قیمت به 75000 دلار می رسد».

با این حال فرگوسن اذعان می کند که بیت کوین سه نقص آشکار دارد و این شامل هزینه های معامله ، کم بودن تراکنش و استفاده «کند» از آن به عنوان وسیله پرداخت است.

با این وجود ، دو ویژگی منحصر به فرد بیت کوین بر این معایب غلبه دارد: کمیابی و سلطه.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار