25 شرکت تجاری عمومی در مجموع 178855 بیت کوین با ارزش 9.6 میلیارد دلار دارند

داده های جدید شرکت دارایی های دیجیتالی Bloqport نشان می دهد که 25 شرکت تجاری عمومی اکنون مجموعاً 178855 بیت کوین را در ترازنامه های خود به ارزش 9.6 میلیارد دلار نگهداری می کنند. این شرکت ها شامل Tesla Inc ، Microstrategy Inc ، Voyager Digital LTD ، Galaxy Digital Holdings ، Meitu و Square Inc و سایر موارد هستند.

جرقه بیت کوین در حالی بازگشت که ارز دیجیتال بالاتر از مرز 54000 دلار است و ارزش آن را به بالای 1 تریلیون دلار می رساند. بر طبق CoinMarketCap ، بیت کوین در 24 ساعت گذشته 9 درصد رشد داشته است و 54002 دلار معامله کرده است.

سرمایه گذاری های نهادی، نیروی محرکه قابل توجهی در پس اجرای بیت کوین بوده اند. زیرا شرکت های غول، در حال خرید بیت کوین هستند. به عنوان مثال ، چند روز پیش ، شرکت پیشرو هوش تجاری Microstrategy ، 205 بیت کوین به ارزش 10 میلیون دلار به سبد سهام خود اضافه کرد.

تحلیلگر بازار، Holger Zschaepitz، معتقد است که تقاضای بالای نهادی برای بیت کوین به دلیل ترس از کاهش ارزش دارایی ، در حال تقویت است و این درحالی است که دولت های جهانی همچنان کمک های مالی و انگیزشی کمی را که برای نجات اقتصاد آنها از اثرات جدی COVID-19 مورد نیاز است ، اتخاذ می کنند. به عنوان مثال ، دولت ایالات متحده اخیراً یک بسته کمکی و انگیزشی محرک COVID-19 به ارزش 1.9 تریلیون دلار تصویب کرده است و همین امر قیمت بیت کوین را از مرز 50000 دلار افزایش داده است.

بنابراین، بیت کوین به طور مداوم وضعیت خود را به عنوان یک محافظ تورم، تقویت می کند و منافع نهادی را حفظ می کند.

علاوه بر این ، رقابت شدید و نزدک آن با طلا برای داشتن یک دارایی امن همچنان ادامه دارد حتی اگر CoinMetrics اشاره کرده است که ارتباط آنها از اواخر سال 2020 ضعیف شده است. این شرکت دارایی ارز دیجیتال توضیح داد:

«بیت کوین از اواخر سال 2020 تقریباً هیچ ارتباطی با طلا نداشته است».

Mira Christanto ، محقق در MessariCrypto ، معتقد است که بیت کوین می تواند سرمایه بازار طلا را 10.67 تریلیون دلار تغییر دهد اگر به قیمت 550000 دلار برسد زیرا ارزش آن در 12 ماه گذشته 574٪ افزایش یافته است. همانطور که هزینه های انگیزشی و محرک و ترس از تورم افزایش می یابد ، زمان نشان خواهد داد که روند بیت کوین چگونه پیش خواهد رفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار