گروه کاری آفریقای جنوبی مقاله جدیدی را برای تنظیم کنندگان دارایی ارز دیجیتال منتشر کرد

گروه کاری بین دولتی Fintech آفریقای جنوبی (IFWG) مقاله جدیدی را منتشر کرده است که خواستار تنظیم اکوسیستم دارایی ارز دیجیتال در این کشور است. در این سند ، IFWG ، که ایجاد بانک ذخیره آفریقای جنوبی (SARB) است ، «یک رویکرد مرحله ای برای آوردن دارایی های دیجیتال از طریق تنظیم مقررات ارائه دهندگان خدمات دارایی های دیجیتال (CASP)» را پیشنهاد می کند.

این سند 49 صفحه ای همچنین «25 توصیه برای سیاست تجدید نظر شده در آفریقای جنوبی ، موقعیت قانونی و نظارتی در مورد دارایی های ارز دیجیتال و فعالیت های مرتبط را ارائه می دهد». طبق IFWG ، برخی از این توصیه ها «در حال انجام و در مرحله اجرا هستند ، در حالی که اجرای برخی از آنها بسیار بیشتر طول می کشد».

در همین حال ، در مقاله موقعیت ، توصیه های IFWG در سه دسته کلی گروه بندی شده است. در مورد مورد اول ، گروه کاری توصیه می کند CASP به الزامات قانونی که در جهت مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم (AML / CFT) است ، پایبند باشد. برخی از این الزامات شامل گزارش «معاملات نقدی 1818.00 دلار (000.00 R25) به بالا یا آستانه قابل اجرا در هر زمان خاص» است.

در گروه دوم ، IFWG می گوید که «می خواهد اداره نظارت مالی (Finsurv) از SARB  مسئولیت تنظیم را برای نظارت بر جریان های مالی فرامرزی در رابطه با دارایی های ارز دیجیتال و CASP به عهده بگیرد».

علاوه بر این ، گروه کاری، اصلاح بخشهای خاصی از مقررات کنترل مبادله را برای امکان قرار دادن سیستم عامل های معاملات دارایی ارز دیجیتال (CATPs) تحت حوزه های مربوطه توصیه می کند. «همچنین توصیه می شود که در چارچوب کنترل مبادله ، مجوز جدیدی ایجاد شود تا CATP ها (دارای مجوز در بالا) بتوانند دارایی های ارز دیجیتال را در خارج از کشور با هدف فروش به بازار محلی خریداری کنند ، مشروط بر محدودیت های مشخص شده توسط Finsurv.»

در گروه سوم ، IFWG توصیه می کند که دارایی های ارز دیجیتال به عنوان محصولات مالی اعلام شوند. چنین اعلامیه ای به CASP نیاز دارد تا به واسطه ای مجوزدار تبدیل شده و ارائه مشاوره توسط این نهادها را ارائه دهد. این ، به نوبه خود ، «نظارت را فراهم می کند و در رسیدگی به بهره برداری فوری از مصرف کنندگان توسط اشخاص و نهاد های بی پروا کمک خواهد کرد».

در همین حال ، IFWG اصرار دارد که انتشار مقاله موقعیت جدید «نباید به عنوان هر نوع تایید دارایی های ارز دیجیتال تفسیر شود».

در عوض ، گروه کاری استدلال می کند که این تصمیم «برای رساندن CASPs در حوزه نظارت داخلی توسط ترکیبی از عوامل هدایت شده است».

یکی از این عوامل مربوط به نیاز «ارتقاء نوآوری مسئولانه و تنظیم رفتار این ارائه دهندگان» است. خطرات ذاتی بالای مرتبط با دارایی های ارز دیجیتال و همچنین فعالیت کلاهبرداری از دیگر عواملی است که توصیه های IFWG را برانگیخته است. سرانجام ، IFWG از مصرف کنندگان دارایی ارز دیجیتال می خواهد تا اطمینان حاصل کنند که آنها محصولات و خدماتی را که در معرض آن قرار دارند و همچنین خطرات مرتبط را کاملاً درک می کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار