کره جنوبی تحقیق درباره فرار مالیاتی از طریق ارزهای دیجیتال را عمیق تر می کند

سازمان مالیاتی کره جنوبی به دنبال راهی برای جلوگیری از فرار مالیاتی به دنبال افرادی است که دارایی خود را در ارزهای دیجیتال پنهان می کنند.

سرویس مالیات ملی کره جنوبی (NTS)، در حال افزایش تلاش های خود برای مبارزه با فرار مالیاتی است و اکنون تمرکز خود را بر استفاده از ارزهای دیجیتال برای چنین فعالیت های غیرقانونی گذاشته است.

طبق گزارش The Korea Herald ، آژانس مالیاتی بیش از 2400 فرار مالیاتی را شناسایی کرده است که از ارزهای دیجیتال برای پنهان کردن دارایی های بیش از 36.6 میلیارد وون (32 میلیون دلار) از دولت استفاده می کردند.

NTS اعلام کرد افرادی را با بیش از 10 میلیون وون (8800 دلار) پیش فرض مالیاتی هدف قرار داده و در عین حال پول نقد ، اوراق قرضه و سایر دارایی های پنهان را نیز بازیابی می کند.

در واقع ، طبق گزارشات ، آژانس قصد دارد تحقیق عمیق تری درباره برخی از افراد شامل در طرح فرار مالیاتی انجام دهد. NTS به عنوان بخشی از تحقیقات خود ، با صرافی های ارز دیجیتال در کشور ارتباط برقرار کرد تا گزارش های دقیق معاملات مشتری را بدست آورد.

با توجه به فضای کاملاً تنظیم شده ارز دیجیتال در کره جنوبی ، تجارت ارز مجازی تنها از طریق حساب های نام واقعی که به بانک ها و سایر موسسات مالی متصل هستند امکان پذیر است.

در واقع ، صرافی ها در کشور به دلیل عدم رعایت قوانین شناسایی مشتری به زودی ممکن است با مجازات های شدیدی روبرو شوند. پلتفرم های بزرگی مانند Bithumb در حال حاضر ارتقا پروتکل های ضد پولشویی خود را اجرایی کرده اند.

تمرکز این آژانس بر فرار مالیاتی از طریق ارزهای دیجیتال در میان گزارشات افزایش فعالیت تجاری رمزنگاری کره جنوبی است. همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود ، فعالیت بازار در صرافی های عمده این کشور به طور خلاصه از ارقام بازار سهام کره جنوبی در روز یکشنبه فراتر رفت.

براساس NTS ، در 12 ماه گذشته تعداد سرمایه گذاران رمزنگاری در کره جنوبی بیش از 300 درصد افزایش یافته است. این افزایش همچنین منجر به افزایش هشت برابری در حجم تجارت ارز مجازی کشور شده است.

مالیات 20 درصد سود سرمایه دولت برای سود معاملات ارزهای دیجیتال، بیش از 2300 دلار ، از تاریخ 1 ژانویه 2022 به اجرا در می آید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار