چین چگونه بر بیت کوین و بر همه ارزهای دیجیتال تسلط پیدا می کند

مدیر عامل شرکت Ripple ، Brad Garlinghouse موضوع سلطه چین در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین را توضیح داد و توضیح داد که چرا اکثر بیت کوین ها توسط چین کنترل می شود.

در مصاحبه ای با Danny Fortson، گارلینگهاوس توضیح داد که چگونه بیشترین مقدار ماینینگ یا استخراج بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال در چین واقع شده است. وی توضیح داد که اگر قدرت استخراج عمدتا در چین واقع شده باشد ، این کشور همچنین قدرت بیشتری بر روی بیت‌ کوین دارد.

گارلینگهاوس در گفتگوی خود با فورتسون گفت:

«مردم وانمود می کنند که چین بیت کوین را کنترل نمی کند. چیزی وجود دارد که به آن حمله 51٪ گفته می شود و این یعنی اگر کسی بیش از 50٪ از توان استخراج را کنترل کند ، می تواند مسیر آینده و رویدادهای بزرگ و قبلی بلاکچین را کنترل کند».

توان استخراج (Mining Power) به توان رایانه اشاره دارد که برای رمزگشایی بلوکها در بلاکچین و برای بررسی معاملات بیت کوین ، ضبط آنها در گره و ایجاد بیت کوین های جدید برای شبکه استفاده می شود.

گارلینگهاوس اظهار داشت که چین در واقع در بسیاری از ارزهای دیجیتال برتری دارد ، زیرا این کشور با وضع مقررات ارز دیجیتال سریع اقدام به حرکت در این زمینه کرده است.

مدیر عامل ریپل همچنین اشاره کرد که استخراجگران ارز دیجیتال چینی توسط حزب کمونیست چین (CCP) کنترل می شوند. به نظر وی ، استخراجگران ارزهای دیجیتال می توانند به طور بالقوه تاریخ را بازنویسی کنند ، زیرا قدرت تغییر معاملات بلاکچین را دارند. به گفته مدیرعامل ریپل ، حداقل 70٪ از قدرت استخراج ارز دیجیتال فقط در چین است و این شاخصی است که این کشور در تلاش است تا حوزه بلاکچین را به انحصار خود درآورد.

گارلینگهاوس توضیح داد:

«حدود 70٪ از ظرفیت استخراج بیت کوین بلاکچین در چین است. CCP در نحوه برخورد با ارز دیجیتال فوق العاده استراتژیک بوده است. آنها به وضوح بر تسلط بر این فناوری متمرکز شده اند».

مدیر عامل شرکت ریپل افزود که این نباید ساده گرفته شود ، زیرا چین ممکن است در صنعت مالی پیشرفت کند و می تواند کسی باشد که سیستم مالی جهانی بعدی را به جهانیان دیکته و هدایت کند.

وی ادامه داد:

«ما به عنوان یک شهروند جهانی ، نگرانی هایی را در مورد نحوه ایجاد زیرساخت های 5G مشاهده کردیم و ما در حال تکرار این اشتباه در آنچه که من فکر می کنم نبرد بر سر زیرساخت های مالی جهانی و پرداخت های آینده است ، هستیم».

فورتسون با گارلینگهاوس موافقت کرد و نمونه ای از آن را که چند سال قبل اتفاق افتاده بود مثال زد، جایی که چین کنترل برخی از «مواد معدنی نادر و سخت» را که برای تأمین انرژی الکترونیک استفاده می شد ، در اختیار گرفته بود.

در بحث درباره اینکه بلاکچین سیستم مالی بعدی را دیکته می کند یا نه ، گارلینگهاوس اعتراف کرد که به عنوان مدیر اجرایی ریپل ، یکی از شرکت های برجسته fintech و blockchain ایالات متحده ، کمی مغرضانه عمل کرده است.

وی گفت:

«من در ذهنم شکی ندارم که فناوری های بلاکچین در بسیاری از معاملات تأثیر خواهند داشت زیرا باعث ارزان تر ، سریعتر و کارآمدتر شدن آن می شود. با گذشت زمان آنها پیروز خواهند شد. دارایی های دیجیتال ، XRP ، آنها اینجا هستند تا بمانند».

اظهار نظر برد گارلینگهاوس در مورد عملیات استخراج بیت کوین چین ، نظر رئیس اطلاعات ملی ، John Ratcliffe را بازتاب می دهد. اخیراً ، در نامه ای خطاب به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ، راتکلیف تلاش کرد تا هیئت مدیره را متقاعد کند که چرا ایجاد قوانین واضح و قانونی مقررات ارزهای دیجیتال که ممکن است شرکت های بلاکچین و فناوری در ایالات متحده را قادر به رقابت با شرکت های مستقر در چین کند، بسیار مهم است.

وی گفت که بیش از نیمی از عملیات استخراج ارزهای دیجیتال جهان در چین واقع شده است. علاوه بر این ، چین با راه اندازی پرداخت الکترونیکی ارز الکترونیکی خود (DCCEP) ، و همچنین به دلیل نوآوری های مالی و فناوری خود ، برتر از ایالات متحده است.

با وجود افزایش بیت کوین و همچنین افزایش قیمت آلت کوین ها ، کشوری که می تواند بر ارزهای دیجیتال تسلط داشته باشد ، مطمئناً در طولانی مدت در مقیاس جهانی سود های کلانی به دست می آورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار