چین اعلام کرده است که در حال راه‌اندازی یک بستر خدمات مالی برون مرزی با استفاده از بلاک چین می‌باشد

یکی دیگر از استان‌های چین اعلام کرده است که در حال راه‌اندازی یک بستر خدمات مالی برون مرزی با استفاده از بلاک چین می‌باشد.

به گزارش سایت هایواینت (Haiwainet)، استان گویژو (Guizhou) در جنوب غربی کوهستان چین، این ابتکار عمل را در ماه جاری آغاز خواهد کرد.

مدیر تجارت خارجی استان، مغز متفکر این سیستم عامل است. این مدیر اظهار داشت که مشغول کار بر روی این پروژه با برخی از غول‌های بانکی دولتی گویژو، از جمله بانک سیاست‌گذاری واردات و صادرات چین بوده است.

این استان اظهار داشت که این چهارچوب برای مشاغل خصوصی، کوچک، متوسط و خرد بستری را فراهم می‌کند که در صورت انجام تراکنش‌های برون مرزی، سریعتر، مؤثرتر و بدون وجود کاغذ، در تراکنش‌ها و تجارت خارجی خود تأمین شوند.

شرکت‌های کوچک‌تر معمولاً برای کمک به تأمین مالی تراکنش‌های جهانی خود، باید به بانک‌ها اعتماد کنند. آن‌ها همچنین برای ترخیص کالاهای خود، باید از گمرک اقدام کنند. این کار به طور معمول به دلیل اینکه بخش بزرگی از پروسه آن کاغذی بوده و شامل تماس‌های حضوری نیز می‌شود، یک فرایند طولانی به شمار می‌رود.

عاملان ابتکارات مشابه در دیگر استان‌‌های چین گفتند که در بسیاری از موارد، آن‌ها موفق شده‌اند تا روند یک ماهه را به هفت روز یا کمتر کاهش دهند.

استان گویژو همچنین بیان کرد که این اقدام بیشتر به کاهش کلاهبرداری و اشتباه در شیوه‌های تأمین مالی و ایجاد شفافیت و قابلیت ردیابی، کمک خواهد کرد.

جمعیت این استان در حدود ۳۵ میلیون نفر است و در سال‌های اخیر به کانون افزایش سرمایه‌گذاری گسترده تبدیل شده است. در سال ۲۰۱۷، استاندار گویژو از برنامه‌هایی برای ساخت ۱۰۰۰۰ کیلومتر جاده‌سازی بزرگراه، ۶۰۰ کیلومتر کانال و ۴۰۰۰ کیلومتر راه‌آهن پر سرعت و همچنین ۱۷ فرودگاه رونمایی کرد. گویژو همچنین دارای بخش‌های پررونق معدن و کشاورزی و صادرات زغال سنگ، چوب و دخانیات است

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار