پلیس مالزی ، یک باند تبهکار را که 2.15 میلیون دلار برق برای استخراج بیت کوین سرقت کرد، متلاشی کرد

پلیس مالزی در ایالت Johor مالزی یک باند هفت نفره را متلاشی کرد که برای استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، 8.6 میلیون رینگیت مالزی (2.15 میلیون دلار) برق به سرقت برده است.

به گزارش مالای میل ، پلیس مالزی گفت که در حملاتی که از 15 فوریه تا 16 فوریه انجام شد ، 1746 ماشین استخراج بیت کوین را در 21 محل کشف و ضبط کردند. ادعا می شود ارزش آن در مجموع 2.6 میلیون رینگیت (650،000 دلار) است.

در این عملیات هفت مظنون محلی بین 24 تا 64 سال، دستگیر شدند که شرکت برق داخلی Tenaga Nasional Berhad (TNB) را درگیر کرده بودند.

Datuk Ayob Khan Mydin Pitchay، رئیس پلیس جوهور ، گفت: «این گروه که از ابتدای سال گذشته فعال شده است ، فعالیت های خود را در طبقه آخر یک مغازه انجام داد تا از شناسایی توسط مقامات جلوگیری کند».

ایوب خان افزود که پلیس هنوز در حال تحقیق در مورد این عملیات است که متهم اصلی آن و دیگر اعضای باند هنوز آزاد هستند.

وی گفت: «محققان ما این احتمال را نمی دهند که این گروه همچنین با گروه های سایر ایالت ها که همان روش عملیاتی مورد استفاده در فعالیت های استخراج بیت کوین را دارند ، ارتباط داشته باشد».

طبق گفته Johor TNB ، سال گذشته شرکت برق از سرقت برق مربوط به استخراج بیت کوین حدود 90 میلیون رینگیت (22.5 میلیون دلار) ضرر کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار