ویتنام پس از راه اندازی یک گروه تحقیقاتی ارز دیجیتال، قصد دارد ارزهای دیجیتال را تنظیم کند

ویتنام در حال رفتن به سمت صنعت ارزهای دیجیتال است ، زیرا دولت اخیراً یک گروه تحقیقاتی را برای این منظور تعیین کرده است. وزارت دارایی ویتنام در حال بررسی عمیق ارزهای دیجیتال برای اهداف تنظیم شده است.

بر اساس ASEAN ، این وزارتخانه به دنبال جمع آوری داده های کافی است تا به روشنی ببیند که چگونه یک روند نظارتی در کشور ایجاد می شود. در این اعلامیه آمده است: این تحقیق در پی رونق ارزهای مجازی در سطح جهانی از نظر محبوبیت انجام شده است.

دولت معتقد است که حدود یک میلیون ویتنامی در حال حاضر از دارایی های دیجیتال استفاده می کنند و انتظارات با افزایش 30 برابری تا سال 2030 بسیار صعودی است.

ویتنام همچنین شاهد افزایش راه حل های بدون پول برای پرداخت ها مانند کدهای QR ، کیف پول های الکترونیکی و برنامه های تلفن همراه است. چنین تصویب فناوری پس از فشار دولت به نخست وزیر از سال 2017 ، که انتظار داشت معاملات نقدی را 90 درصد در سال 2020 کاهش دهد ، افزایش یافت.

این مطالعه بر روی موضوعات زیر متمرکز خواهد بود که در چهارچوب قانونی موجود در ایالات متحده ، ژاپن و اروپا متمرکز خواهد شد:

«برای درک صنعت ارز دیجیتال، برای تشخیص وجود ارزهای دیجیتال با اصلاح قانون فعلی، برای ایجاد مقررات شفاف ، قابل پیش بینی و کارآمد، برای ایجاد قانون پاسخگو در مورد تنوع بالای بازار، پیشنهاد ایجاد تنظیمات ساختاری با ایجاد مکانیزمی برای نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال از طریق نهادهای نظارتی ماهر، توصیه ابزارها به این نهادهای نظارتی ، یعنی اختیارات صدور ، تعلیق یا لغو مجوزها ، تنظیم عملکردهای تجاری و گزارش فعالیتهای مشکوک».

با این حال ، امید کشور برای تنظیم فضای ارز دیجیتال با نگرانی های دولت در مورد جرایم مرتبط با رمزنگاری از جمله هک و کلاهبرداری سایبری همراه است.

این اطلاعیه به مورد Modern Tech استارت آپ داخلی اشاره دارد که از طریق پیشنهادات اولیه سکه (ICO) حدود 660 میلیون دلار از هزاران ویتنامی کلاهبرداری کرده است. این می افزاید:

«بنابراین ، اجرای یک دستگاه قانونی برای مدیریت و اداره دارایی های مجازی چالش فعلی ویتنام است. این همچنین محدودیت هایی را برای سوء استفاده از معاملات ارز دیجیتال تعیین می کند که نگرانی اصلی دولت است».

در زمان انتشار این خبر، ویتنام ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله قانونی پرداخت یا دارایی مشهود به رسمیت نمی شناسد. در واقع ، بانک دولتی ویتنام توکن بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال را غیرقانونی عنوان کرده است و افرادی که از آنها برای تجارت استفاده می کنند ممکن است تا 8،700 دلار جریمه و زندان محکوم شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار