همزمان با اوج گیری DeFi ، رکورد 100 میلیارد دلار حجم معاملات در صرافی Uniswap به ثبت رسید

بر اساس داده های Dune Analytics ، حجم معاملات تجاری Uniswap هفته قبل به 101.5 میلیارد دلار رسید.

صرافی غیرمتمرکز Uniswap روز دوشنبه هفته قبل به یک نقطه عطف مهم رسید زیرا حجم تجارت تجمعی در پی رونق مالی غیرمتمرکز از 100 میلیارد دلار عبور کرد.

Hayden Adams، مدیرعامل Uniswap ، روز دوشنبه در توییتی نوشت که این پلتفرم به اولین صرافی غیرمتمرکز تبدیل شده است که بیش از 100 میلیارد دلار معاملات پردازش می کند. با استفاده از داده های Dune Analytics ، آدامز از روز دوشنبه حجم تجمعی 101.5 میلیارد دلار را نشان داد. این نمودار، رشد چشمگیر Uniswap را از اواسط سال 2020 که اولین بازار گاو DeFi آغاز شد ، برجسته می کند.

طبق اعلام CoinGecko ، Uniswap در 24 ساعت گذشته بیش از 1.2 میلیارد دلار معامله انجام داده است و آن را در میان بزرگترین صرافی های تجاری ارزهای دیجیتال قرار داده است.

صرافی های غیرمتمرکز که به آنها DEX نیز گفته می شود ، در هشت ماه گذشته شاهد رشد قابل توجه حجم آنها بوده اند. اکنون آنها به دلیل جذب سریع نشانه های حاکمیت DeFi ، سلطه مبادلات متمرکز را تهدید می کنند.

افزایش فعالیت تجاری هر چند هزینه داشته است. با ادامه رشد DEX های مبتنی بر اتریوم و معاملات زنجیره ای ، هزینه های معاملات نیز رشد می کنند. Cointelegraph اخیراً گزارش داده است که هزینه معاملات در Uniswap در دوره های اوج اضافی ممکن است بیش از 100 دلار باشد.

Uniswap به لطف اولین مزیت و توانایی در جایگزینی پروژه های توکن جدید ، به عنوان بخشی مهم در بخش DeFi ظهور کرده است.

در اواخر سال 2020 ، این صرافی 400 توکن UNI را به کاربرانی که قبلاً در نقدینگی آن کمک کرده بودند ، منتقل کرد که در آن زمان، حدود 3500 دلار ارزش داشت. ارزش توکن ها در حال حاضر 8،400 دلار است.

بر اساس آخرین اطلاعات صنعت ، بیش از 57.6 میلیارد دلار در پروتکل های DeFi قفل شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار