نگاه بانک مرکزی هند به محبوبیت ارزهای دیجیتال ، کاوش روپیه دیجیتال

بانک مرکزی هند ، Reserve Bank of India  (RBI) ، کتابچه ای منتشر کرده است که بخشی از آن راجع به ارز دیجیتال و روپیه دیجیتال است. بانک مرکزی هند تأیید کرد که ارزهای دیجیتال در سال های اخیر محبوبیت یافته اند و تأیید کرده است که در حال بررسی نیاز به ارز دیجیتال بانک مرکزی است.

RBI می گوید ارز دیجیتال با کاوش روپیه دیجیتال ، محبوبیت زیادی کسب کرده است.

بانک‌مرکزی هند روز دوشنبه «کتابچه ای درباره سیستم های پرداخت» را شامل بخشی مربوط به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) منتشر کرد. RBI توضیح داد که این سند «سفر سیستم های پرداخت و تسویه در هند طی دهه دوم هزاره ، یعنی از ابتدای 2010 تا پایان سال 2020» را شامل می شود.

در بخشی از این کتابچه آمده است:

«ارزهای دیجیتال خصوصی (PDC) / ارزهای مجازی (VC) / ارزهای رمزنگاری شده (CC) در سالهای اخیر محبوبیت یافته اند. در هند ، نهادهای نظارتی و دولتی در مورد این ارزها تردید دارند و نسبت به خطرات ناشی از آن نگرانی دارند».

با این حال ، بانک مرکزی تأیید کرد:

«در هر صورت ، RBI در حال بررسی این احتمال است که آیا به نسخه دیجیتالی ارز فیات نیاز است یا خیر و در صورت وجود ، چگونه می توان آن را عملیاتی کرد».

در کتابچه RBI ، CBDC به عنوان «یک وجه قانونی و یک بدهی بانک مرکزی به صورت دیجیتال که با ارز مستقل صادر شده و در ترازنامه بانک مرکزی آمده است» توصیف شده است.

بانک مرکزی افزود:

«نوآوری ها به سرعت فضای پرداخت ها را تغییر می دهند. این امر باعث شده است تا بانک های مرکزی در سراسر جهان استفاده کردن از این فناوری و انتشار پول فیات به شکل دیجیتال را بررسی کنند».

این اولین بار نیست که بانک مرکزی هند از روپیه دیجیتال نام می برد. در دسامبر 2019 ، رییس RBI ، Shaktikanta Das گفت:

«این حوزه ای است که رزرو بانک هند مطمئناً در یک زمان مناسب به طور جدی به آن نگاه می کند».

هند هنوز یک چارچوب نظارتی برای ارز دیجیتال ندارد. پیش نویس لایحه ای در اوایل سال 2019 به وزارت دارایی ارائه شد اما دولت این لایحه را معرفی نکرده است. در همین حال ، دادگاه عالی کشور در مارس سال گذشته محدودیت بانکی در صنعت ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی را لغو کرد.

اخیراً گزارش هایی داده شده است مبنی بر این که اداره اطلاعات اقتصادی مرکزی ، بازوی وزارت دارایی ، پیشنهاد وضع مالیات 18٪ کالا و خدمات (GST) بر معاملات بیت کوین را داده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار