مکزیک توسعه بیت کوین را پس از اقدام میلیاردر بیت کوین، کاهش می دهد

مقامات نظارتی مالی مکزیک روز دوشنبه با صدور بیانیه ای مشترک ، موسسات مالی را از استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) در سیستم مالی این کشور منع کردند.

این بیانیه فقط یک روز پس از اظهارات میلیاردر مکزیک Ricardo Salinas Pliego در آخر هفته ، که ادعا کرد بانک خود Banco Azteca را به عنوان اولین موسسه مالی پذیرش بیت کوین توسعه داده است ، بیان شد.

به گزارش رویترز ، در این بیانیه آمده است:

ناظران نظارتی ، از جمله بانک مرکزی مکزیک (Banco de México) ، وزارت دارایی و رگولاتورهای بانکی نسبت به خطر دارایی های ارز دیجیتال هشدار دادند و گفتند که مقامات، تحت چارچوب قانونی فعلی مکزیک، «دارایی های مجازی» را به عنوان «وسیله مبادله ، ذخیره ارزش یا شکل سرمایه گذاری در نظر نمی گیرند »

«موسسات مالی کشور مجاز به انجام و ارائه خدمات عمومی با دارایی های مجازی مانند بیت کوین ، اتر ، XRP و سایر موارد برای حفظ فاصله سالم بین آنها و سیستم مالی نیستند».

با این وجود ، در بیانیه مقامات به طور مستقیم نام بانکو آزتکا بیان نشده است. سالیناس ، سومین سرمایه دار ثروتمند در مکزیک ، یکشنبه گذشته در توییتر گفت ، توصیه می کند از BTC استفاده کنید ، بانک او و خودش «اولین بانکی است که BTC را در مکزیک قبول می کند».

تخمین زده می شود که این میلیاردر 65 ساله 15.8 میلیارد دلار دارایی داشته باشد. مشاغل وی در بخشهای خرده فروشی ، بانکی و پخش گسترده است. سالیناس در نوامبر گذشته گفت که حدود 10٪ از سهام خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.

طبق گزارش CNBC ، بانک مرکزی مکزیک با تورم داخلی روبرو است و هفته گذشته نرخ بهره را به 4.25٪ افزایش داد. با این وجود ، مردم نگران کاهش ارزش هستند زیرا نرخ تورم محلی از 6٪ بالا می رود.

سالیناس حتی قبلاً در مصاحبه ای «ارز فیات را به عنوان یک کلاهبرداری» خوانده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار