مقایسه بیت کوین با دوران شروع فعالیت آمازون

آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci) مشاور سابق ترامپ، می گوید که وضعیت حال بیت کوین، همان آمازون در اوایل دهه 2000 است.

اسکاراموچی، سرمایه دار آمریکایی و بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری جهانی SkyBridge Capital، سناریوهای مختلفی را در نظر گرفت که در آن قیمت بیت کوین می تواند به سطح 400،000 دلار افزایش یابد. اسکاراموچی، طی پادکستی در 4 ژانویه، بیتکوین (BTC) را با روزهای اولیه آمازون مقایسه کرد.

«نظر من این است که بیت کوین در زمان حال، همان آمازون در سال های 2000، 2001 ، 2002 است. بیت کوین قطعا برنده است، اما هنوز در مراحل بسیار ابتدایی قرار دارد. اگر به سهام آمازون در سال 1997 تا 2002 نگاه کنید متوجه خواهید شد که سهام این شرکت از مقدار کم به مقدار شگفت انگیز افزایش پیدا کرده است.»

از آنجا که قیمت بیت کوین از 400 دلار به 27000 دلار رسیده است، ممکن است برخی با خود بگویند چقدر دیر وارد بازار شدم. پاسخ آنتونی اسکاراموچی به آن ها این است که اصلا دیر نیست و دلیل آن این است که این ارزهنوز کاملاً پذیرفته نشده است. خرید آن هنوز دشوارتر از آن است که شما فکر می کنید. بیت کوین یک سهام یا ETF نیست. هنوز در ایالات متحده به درستی قانون گذاری نشده است. وی خاطرنشان کرد هنوز چیز های زیادی برای این ارز در راه است.

او ادامه داد: «حتی اگر کسی در گذشته می توانست 15000 بیت کوین را به قیمت 5 دلار خریداری کند یا مثلاً برای خرید چند پیتزا 10 هزار بیتکوین پرداخت کند، همچنان هم دیر نشده است، حتی امروز نیز هنوز در مرحله اولیه پذیرش بیتکوین هستیم.»

اسکاراموچی توضیح می دهد:
«اگرشرکت های سرمایه گذاری فیدیلیتی، ونگارد، شرکت بیمه MassMutual و ری دالیو، کارآفرین، کارشناس مالی و سرمایه‌گذار اهل ایالات متحده, 1% به این بازار وارد شوند، ارزش بیتکوین به 300 هزار و 400 هزار دلار می رسد.»

«به یاد داشته باشید، نوسان متفاوت از ریسک است. اگر صبور باشید و اصول فاندمنتال را درک کنید، نوسان قابل قبول است. اگر 23 سال فعالیت آمازون را در نظر داشته باشید و کاهش 50 درصدی قیمت آن را پذیرفته باشید و مسائل فاندمنتال آن را درک کرده باشید در واقع شما در ریسک قرار ندارید بلکه برای گذر از نوسانات به اندازه کافی صبور هستید.»
وی گفت: «من فکر نمی کنم که دولت بتواند بیتکوین را از بازی خارج کند و خواه دولت ها آن را دوست داشته باشند یا بدشان بیاید، بیت کوین قدرتمند خواهد ماند.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار