مقامات بازار، Darknet Sipulimarket را تعطیل و بیت کوین را توقیف کردند

یک بازار بزرگ Darknet ، با عنوان Sipulimarket ، تعطیل شده و دارایی های آن ، از جمله بیت کوین ، با همکاری یوروپل و پلیس لهستان توسط گمرک فنلاند توقیف شد.

هفته گذشته یوروپل و گمرک فنلاند (Tulli) اعلام کردند که «بازار وب تاریک «سیپولی مارکت» را تعطیل کرده و تمام محتوای آن را ضبط کرده اند».

این عملیات با همکاری نزدیک ستاد پلیس ایالتی لهستان در وروسلاو (Komenda Wojewódzka Policji we Wroclawiu) ، مرکز جرایم رایانه ای اروپا، یوروپل (EC3) و Eurojust انجام شد.

بیانیه مطبوعاتی گمرک فنلاند توضیح می دهد:

«گمرک فنلاند وب سرور و محتوای سایت تجارت «سیپولی مارکت» را به طور کامل ضبط کرده است … گمرک فنلاند همچنین یک توقیف بیت کوین را انجام داده است»

این وب سایت اکنون پیغامی با عنوان «این دامنه ضبط شده است» را نشان می دهد که در آن آمده است:

«این سرویس پنهان توسط گمرک فنلاند در ارتباط با اداره جرایم سایبری ستاد پلیس ایالتی در وروسلاو با پشتیبانی از یوروپول و یوروجاست برای جرایم تجمیعی مواد مخدر بسته شده است».

این مقام توصیف کرد که وب سرور «سیپولی مارکت»، از سال 2019 در شبکه Tor در حال فعالیت است.

در این اطلاعیه اضافه شده است که در بازار «مقادیر قابل توجهی مواد مخدر و سایر کالاهای غیرقانونی» فروخته می شود و خاطرنشان می کند که پس از تعطیلی سایت تجارت Silkkitie (Valhalla) توسط گمرک فنلاند در بهار 2019 ، سیپولی مارکت، تنها سایت تجارت واقعی فنلاندی زبان بود که در شبکه Tor مواد مخدر می فروخت.

میزان بیت کوین کشف شده فاش نشده است. در پایان این اطلاعیه آمده است:

«تحقیقات مقدماتی درباره این پرونده هنوز ادامه دارد. در این مرحله ، گمرک فنلاند و شرکای همکاری بین المللی اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه نخواهند کرد».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار