مقامات انگلیس رکورد مصادره ارز دیجیتال به ارزش تقریبی 250 میلیون دلار را شکستند

کارآگاهان انگلستان در خصوص مصادره ارز دیجیتال به ارزش تقریبی 180 میلیون پوند معادل 250 میلیون دلار اقدام کردند. این بزرگترین مصادره در انگلیس است زیرا در صدر 114 میلیون پوند ، تقریبا 160 میلیون دلار ، مصادره توسط پلیس در ماه ژوئن است.

یک زن 39 ساله به ظن جرائم پولشویی مشکوک و در 24 ژوئن دستگیر شد. از این زن با احتیاط و بصورت حرفه ای در مورد مصادره اخیر بازجویی شد. پلیس گفت که تحقیقات ادامه دارد.

Graham McNulty، معاون کمیساریار ، گفت:

«عواید جرم به طرق مختلف پولشویی می شود. در حالی که با توسعه سیستم عامل های دیجیتالی ، پول نقد در جهان جنایتکار کماکان سلطان باقی می ماند ، ما به طور فزاینده ای شاهد هستیم که مجرمان سازمان یافته از ارز دیجیتال برای پولشویی پول های کثیف خود استفاده می کنند».

دستیار کارآگاه Joe Ryan اضافه کرد :

«کمتر از یک ماه پیش ، ما با موفقیت 114 میلیون پوند ارز دیجیتال ضبط کردیم. تحقیقات ما از آن زمان پیچیده و گسترده بوده است. ما برای ردیابی این پول و شناسایی جرمی که ممکن است به آن مرتبط باشد ، تلاش زیادی کرده ایم».

مقامات ذیربط در سراسر جهان علاقه زیادی به استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال دارند. به عنوان مثال ، در اوایل این ماه ، یک کارمند سابق Cryptopia مستقر در نیوزیلند به جرم سرقت بیش از 171 هزار دلار ارز دیجیتال محکوم و به گناه خود اعتراف کرد.

این شخص، به داشتن یک نسخه غیر مجاز از کلیدهای خصوصی کیف پول های دیجیتال متعدد Cryptopia متهم شد که وی را قادر به هک کیف پول های دیجیتال مختلف و دسترسی به بیش از 100 میلیون دلار دلار نیوزیلند در ارز دیجیتال کرده است. Cryptopia پس از هک و سرقت بیش از $ 165 هزار دلار ارز دیجیتال ، که نمایندگی از 15٪ سهام ارز دیجیتال مشتریان آن است ، در سال 2019 منحل شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار