معرفی استارت‌آپ‌ هایی که از رمز ارز در گردشگری استفاده می‌کنند

پیش‌تر اشاره شد که استفاده از رمز ارز ها در صنعت توریسم و گردشگری هر روزی که می‌گذرد رو به افزایش است. در این مقاله به مطالعه‌ی استارت‌آپ ‌هایی می‌پردازیم که با استفاده از فناوری زنجیره بلوکی و رمز ارز در گردشگری فعالیت می‌کنند. صنعت توریسم و رمز ارز روزبه‌روز در حال پیشرفت است و شرکت‌های مختلفی هر روزه در این صنعت وارد می‌شوند و با راه‌هایی خلاقانه و نو تلاش می‌کنند تا امور مربوط به گردشگری چون رزرو بلیت یا هتل، امور پرداختی و خریدها را برای گردشگران و شرکت‌های مربوطه تسهیل کنند.

استارت‌آپ A2B

شرکت A2B یک پلتفرم کرایه تاکسی است که با استفاده از فناوری زنجیره بلوکی در 46 شهر اروپا خدمت‌رسانی می‌کند. این پلتفرم همچون اسنپ و اوبر است که مشتریان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن موبایل، راننده‌ی خود را پیدا کنند، با این تفاوت که به‌جای ارز رایج از توکن استفاده می‌کنند. کارچین نیز نمونه ایرانی این پلتفرم است که به تازگی کار خود را شروع کرده و توکن های خود را جهت جذب سرمایه پیش فروش کرده است.

استارت‌آپ Bali Coin

استارت‌آپ Bali Coin در بخش‌های مختلفی چون رزرو و خرید بلیت هواپیما، رزرو هتل و اتاق، اجاره کار و بسیاری خدمات دیگر فعالیت می‌کند. نوع ارز پرداختی در این پلتفرم اتریوم است. در این پلتفرم با پرداخت اتریوم در سراسر جهان می توانید هتل رزرو کنید یا از دیگر خدمات استفاده نمایید.

استارت‌آپ Columbery

پلتفرم Columbery در زمینه‌ی تولید محتوای مربوط به گردشگری و توریسم فعالیت می‌کند. در این وب‌سایت افراد می‌توانند برای مکان‌هایی که به آن‌ها سفر کرده‌اند، یا حتی پیشنهاد‌هایی در مورد چگونه بهتر سفر کردن، محتوا بنویسند. به نویسندگان و گردشگرانی که با کشف مناطق جدید، آن‌ها را معرفی می‌کنند توکن پرداخت می‌شود.

استارت‌آپ Cool Cousin

شرکت Cool Cousin بیش از 500 هزار عضو و گردشگر دارد که در سرتاسر جهان فعالیت می‌کنند. این پلتفرم با استفاده از زنجیره بلوکی و ارزهای دیجیتال تلاش می‌کند تا هزینه‌ی خدمات توریستی را کاهش دهد. مؤسسان این پلتفرم بر این باورند که معمولاً گردشگران زمان زیادی از سفر خود را در مکان‌های نامناسب می‌گذرانند. از این‌رو آن‌ها می‌توانند در این پلتفرم مکان‌هایی را بیابند و به شهرهایی سفر کنند که بومیان همان شهر درموردش نظر داده‌اند و با استفاده از این اطلاعات مکان موردنظر و هماهنگ با نیازهای خود را بیابند. در این پلتفرم گردشگران، تورلیدرها و ارائه‌دهندگان خدمات تور به یکدیگر متصل می‌شوند. برای مثال، مسافر با آژانس خود ارتباط می‌گیرد و در مورد مواردی چون محل اقامت، هزینه‌ها، رخدادهای درحال اجرا در آن شهر، زمان‌بندی سفر خود و غیره صحبت می‌کند و مشورت می‌گیرد.

تورلیدرها و آژانس‌ها حتی می‌توانند خودشان محتوای مطالب خود را ارائه کنند و در وب‌سایت قرار دهند.

استارت‌ آپ Deskbell

در پلتفرم Deskbell که بر پایه فناوری زنجیره بلوکی راه‌اندازی شده، هتل‌ها می‌توانند با کاربران خود چت کنند و اطلاعات موردنیازشان را در اختیار آن‌ها قرار دهند. صاحبان کسب‌و‌کار می‌توانند از طریق این پلتفرم در هزینه‌ی تبلیغات خود کاهش دهند و بازار هدف خود را راحت‌تر شکل دهند. در اینجا نیز افراد می‌توانند پرداختی‌های خود را با رمز ارز انجام دهند و در مناسبت‌های مختلف نیز، این وب‌سایت به کاربرانش توکن هدیه می‌دهد.

استارت‌آپ GOeureka

پلتفرم GOeureka بر پایه فناوری زنجیره بلوکی شکل‌گرفته و در زمینه‌ی رزرو هتل فعالیت می‌کند. گردشگران با استفاده از توکن می‌توانند برای خدمات هتل، اتاق‌ها و هر نوع خدمات دیگر که در حوزه‌ی هتل‌ها باشند، پرداخت خود را انجام دهند.

در این پلتفرم هتل‌ها هیچ کمیسیونی پرداخت نمی‌کنند و می‌توانند خود را تبلیغ و معرفی کنند. از طرفی دیگر گردشگران نیز می‌توانند هتل‌های مختلفی را جستجو کنند، اتاق رزرو کنند و از برخی هتل‌ها پاداش دریافت کنند. در این پلتفرم حدود 200 هزار هتل در سراسر جهان به‌ثبت رسیده است که در دسترس گردشگران قرار گرفته است.

استارت‌آپ Roomdao

Roomdao یک پلتفرم بر پایه زنجیره بلوکی است که گردشگران و ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری را مستقیماً به یکدیگر متصل می‌کند و افراد می‌توانند در آنجا با هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه محل اقامت، ماشین، و تور رزرو کنند، و حتی رستوران‌ها و مناطق دیدنی بومی را چک کنند.

این پلتفرم بیشتر برای شرکت‌های کوچک و نوپایی مناسب است که هنوز نمی‌توانند با شرکت‌های رزرو آنلاین خدمات گردشگری بزرگ رقابت کنند و از طریق این پلتفرم می‌توانند خود را معرفی و تبلیغ کنند. در این پلتفرم امکان رأی‌دهی و نظر دهی نیز وجود دارد و کاربران آن می‌توانند با رمز ارز  نیز پرداخت کنند. علاوه بر آن کاربران می‌توانند رمز ارز خود را به ارز رایج آن مکان نیز تبدیل کنند و پرداختی خود را انجام دهند.

استارت‌آپ Tuk Tuk Pass (TTP)

در این پلتفرم نیز، ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری و گردشگران با یکدیگر متصل می‌شوند و می‌توانند از مزین هزینه‌های پایین‌تر سود ببرند. سیستم پرداختی این پلتفرم از رازهای دیجیتال استفاده می‌کند.

استارت‌آپ Smart Trip Platform

پلتفرم Smart Trip که تا تیر سال 98 به‌طور کامل راه‌اندازی خواهد شد، به دنبال آن است تا با هدف صرفه‌جویی در زمان و هزینه، تجربه‌ی بهتری برای مسافران و ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری ایجاد کند. در این پلتفرم گردشگران و خدمت دهندگان می‌توانند مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و در آنجا گردشگران می‌توانند راننده، محل اقامت و نیازمندی‌های دیگر خود را با هزینه پایین پیدا کنند و از طرفی، خدمت‌دهندگان نیز با تعداد گسترده‌ای ‌از مشتریان می‌توانند به راحتی در ارتباط باشند.

این پلتفرم از رمز ارز خودش با نام TripCash یا TASH استفاده می‌کند و از طرفی برای کاربرانش یک کیف پول مجازی تهیه می‌کند که افراد می‌توانند تمامی ارزهای دیجیتال را در آن داشته باشند و یا حتی رمز ارز خود را به ارزهای دیگر تبدیل کنند. این شرکت به‌دنبال آن است تا کارت اعتباری خود را نیز با نام کارت TripCash اراده کند و امور خریدوفروش آنلاین و آفلاین را نیز تسهیل بخشد.

این پلتفرم بیشتر شبیه یک ابزار برنامه‌ریزی سفر عمل می‌کند و در آن افراد می‌توانند تجربیات یکدیگر را با هم به‌اشتراک بگذارند. گردشگران و خدمت‌دهندگان امور گردشگری هر دو می‌توانند برای یکدیگر نظر دهند، عکس و ویدئو آپلود کنند، صفحات خود را به‌روز کنند، تور شخصی ارائه دهند و حتی از دیگران نظرخواهی کنند.

استارت‌آپ Tripbit

پلتفرم Tripbit نیز تا تیر سال 98 راه‌اندازی می‌شود. این شرکت با هدف کم کردن مسائل و مشکلات مربوط به تبدیل ارز، مالیات‌های مربوط به تبدیل ارزهای خارجی و گرانی‌های رزرو هتل در کشورهای مختلف، این پلتفرم را ایجاد کرده است. این پلتفرم از رمز ارز برای پرداختی‌های خود استفاده می‌کند و حتی بخش تبدیل ارز را نیز برای کاربرانش ایجاد کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار