معاون رئیس جمهور نیجریه Yemi Osinbajo، در تضاد با بانک مرکزی می گوید ارزهای دیجیتال باید تنظیم و منع آن برداشته شود

در یک سرزنش آشکار بانک مرکزی نیجریه (CBN) ، معاون رئیس جمهور نیجریه، یمی اوسینباجو می گوید که مقامات پولی این کشور باید تنظیم دارایی های رمزنگاری را بررسی کنند. وی می افزاید که مقامات پولی نیجریه به جای «کشتن غازی که ممکن است تخم مرغ طلایی بگذارد»، باید «یک رژیم نظارتی قوی» را ارائه دهد که نگرانی های آنها را برطرف کند.

اوسینباجو در سخنرانی خود در جلسه کمیته بانکداران می گوید «او کاملاً از موقعیتی که توسط CBN بیان شده قدردانی می کند». از زمان اعمال ممنوعیت CBN ، رهبران هر دو CBN و کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) از این تصمیم دفاع کرده اند.

با این حال ، معاون رئیس جمهور نیجریه در سخنرانی خود پیشنهاد کرد که تنظیم کنندگان این کشور باید به فکر پذیرش فناوری های نوظهور و مختل کننده باشند. معاون رئیس جمهور با اشاره به تأثیر گذشته برخی از نوآوری های مخرب ، گفت:

«همانطور که در بسیاری از بخشهای دیگر دیده می شود ، ایجاد اختلال، فضای کارآیی و پیشرفت را فراهم می کند».

در همین حال ، اوسینباجو ، که ظاهراً می خواهد CBN و SEC را بیشتر از بخشهای دیگر نشانه بگیرند ، می گوید «حتی برای ارزهای دیجیتال نیز نقشی برای تنظیم وجود دارد». در مورد این مقررات ، اوسینباجو می گوید:

«بنابراین باید مقررات، متفکرانه و مبتنی بر دانش باشد نه منع و جلوگیری. نکته ای که من بیان می کنم این است که برخی از تحولات هیجان انگیزی که می بینیم احتیاط و دقت در تصویب آنها را می طلبد. ما باید با دانش عمل کنیم و نترسیم».

در همین حال ، به نظر می رسد واکنش در توئیتر ، واکنش به اظهارات معاون رئیس جمهور ، جنجالی را که پیرامون منع CBN وجود دارد ، دوباره برانگیخته است. از یک طرف ، مخالفان ارز دیجیتال به اظهارات اوسینباجو حمله کرده اند در حالی که از طرف دیگر ، بازیکنان و دارندگان و معامله گران ارز دیجیتال اظهارات معاون رئیس جمهور را تحسین می کنند. با این حال ، دیگران می گویند سخنان معاون رئیس جمهور دامنه آشفتگی دولت نیجریه را آشکار کرد.

یکی از کاربران توییتر معروف به پدرو کالو گفت: «این، نشان از فقدان یک سیاست اقتصادی روشن است ، معاون رئیس جمهور قرار است رهبر تیم اقتصادی باشد و در اینجا او از یک طرف صحبت می کند در حالی که رییس CBN طرف دیگر است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار