مدیر صندوق Odey Asset Management، هشدار داد که بیت کوین بی معنی است و یک کلاس دارایی ناپسند است

آقای Tim Bond، مدیر اجرایی Odey Asset Management ، هشدار داده است که بیت کوین بی معنی است و ارز دیجیتال را «یک کلاس دارایی بسیار ناپسند» خواند. وی ادعا می کند که بیت کوین هیچ ابزار اجتماعی واقعی دیگری ندارد جز ابزاری برای حدس و گمان و وسیله ای برای پولشویی عواید جرم.

تیم باند ، شریک و مدیر Odey Asset Management ، در مصاحبه اخیر خود با Marketwatch درباره بیت کوین هشدار داد. این شرکت در سال 1991 توسط میلیاردر Crispin Odey تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 3 میلیارد دلار بودجه تحت مدیریت دارد.

تیم باند، قبل از پیوستن به مدیریت دارایی ادی در سال 2010 ، 12 سال را در Barclays Capital به عنوان مدیرعامل و رئیس تخصیص دارایی جهانی گذراند. وی پیش از این در Moore Capital،  به عنوان استراتژیست کار می کرد و 10 سال را به عنوان استراتژیست و تاجر Tokai Bank Europe گذراند.

از آنجا که قیمت بیت کوین در ماه جاری چندین بار به بالاترین سطح خود رسیده است ، باند گفت:

«به نظر من ، بیت کوین یک کلاس دارایی بسیار بی ارزش است. اگر بیت کوین شروع به جابجایی ارزهای فیات کند ، توانایی دولت برای مالیات ، هزینه و توزیع مجدد به شدت مختل می شود».

این مدیر صندوق، با اعلام اینکه نه او و نه شرکتش هیچ دارایی در بیت کوین ندارند ، هشدار داد که «بیت کوین هیچ ابزار اجتماعی واقعی ندارد و به عنوان ابزاری برای حدس و گمان و وسیله ای برای پولشویی عواید جرم است».

وی سپس ادعا کرد که بیت کوین می تواند از عملکرد جامعه به روشی کارآمد و اخلاقی جلوگیری کند و اظهار داشت که ارز دیجیتال «یک شکل شدید آنارشیسم آزادیخواهانه» است.

مدیر صندوق اودی ادامه داد و در مورد استخراج بیت کوین صحبت کرد ، با این ادعا که این فعالیت «به انتشار CO2 معادل تولید سالانه یک اقتصاد پیشرفته متوسط افزوده است». علاوه بر این باند بیشتر اظهار نظر کرد که «با افزایش قیمت بیت کوین ، فعالیت استخراج نیز تشدید خواهد شد و حتی سطح بیشتری از انتشار CO2 تولید می کند».

او ادامه داد:

«فکر کردن در مورد فعالیت های انسانی دیگری که به طور همزمان بسیار بی معنی و کاملاً آسیب زننده برای کره زمین باشد ، دشوار است».

دارندگان بیت کوین، بلافاصله با انتشار توییتر به ایرادات زیادی در استدلال های باند اشاره کردند و از وی خواستند قبل از اظهارنظر درباره بیت کوین تحقیقات بیشتری را انجام دهد. یکی از کاربران توییتر نوشت: «این مرد تازه در حال جلب توجه و گریز است و بحثی که او مطرح می کند 5 سال پیش رد شد».

دیگری اظهار داشت: «بدترین درک و بالاترین ناآگاهی امروز بیت کوین، به تیم باند از مدیریت دارایی Odey می رسد. لطفاً قبل از اینکه احمق شوید ، کمی بیشتر تحقیق کنید».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار