مدیر اجرایی Blackrock می گوید که هم اکنون تاثیر طلا در تورم کمتر شده است

یک مدیر اجرایی و عضو صندوق تخصیص جهانی Blackrock می گوید که هم اکنون تاثیر طلا در تورم کمتر شده است. در اظهارنظرهایی که به نظر می رسد جایگاه مشهور این فلز گرانبها را کاهش می دهد ، Russ Koesterich ادعا می کند که «توانایی طلا برای محافظت در برابر تورم تا حدی اغراق آمیز بوده است».

در حالی که کوستریچ هنوز از وضعیت طلا به عنوان «ذخیره ارزش معقول در طولانی مدت» آگاه است و آن را تایید می کند ، اما با این حال عقیده دارد که «نسبت به  اکثر افق های سرمایه گذاری از اطمینان کمتری برخوردار است».

در حال حاضر ، شرکت کوستریچ ، Blackrock ، که دارایی تحت مدیریت تقریباً 9 تریلیون دلار دارد ، به نظر می رسد با توجه به این حقیقت جدید عمل کرده است. همانطور که توسط Bitcoin.com News گزارش شده است ، Blackrock شروع به سرمایه گذاری در بیت کوین کرده است.

هنوز هم ، همانطور که در یک گزارش اشاره شده است ، طلا سالها به عنوان بخشی از سبد سهام چند دارایی در نظر گرفته شده است که می تواند به تعادل جابجایی در سایر دارایی ها ، به ویژه سهام کمک کند. با توجه به اظهارات مدیر Blackrock ، طلا در حال حاضر «به عنوان یک محافظ در برابر حرکت سهام یا خطرات تورم کار نمی کند ، اگرچه در برابر دلار این طور بوده است».

در همین حال ، برای حمایت از گفته های کوستریچ ، در این گزارش از عملکرد اخیر این فلز گرانبها در مقایسه با دلار آمریکا و سهام ایالات متحده استفاده شده است. در این گزارش که از داده های 11 مارس استفاده شده ، آمده است:

«هر اونس طلا در ساعت 9:35 دقیقه صبح در لندن با قیمت 1735.16 دلار معامله شد که امسال بیش از 8 درصد کاهش داشت ، در حالی که واحد پول ایالات متحده حدود 1.8 درصد افزایش یافته است. در میان معیارهای سهام ، شاخص S&P 500 در سال 2021 تقریبا 4 درصد رشد داشته است».

علاوه بر این ، این گزارش همچنین خاطر نشان می کند که کاهش طلا در سال 2021 با «کاهش مداوم دارایی های صندوق های قابل معامله با صرافی هایی که با طلا پشتیبانی می شوند» همراه بوده است.

طبق این گزارش ، «حجم جهانی ETF از ماه ژوئن به کمترین میزان رسیده است و تاکنون در سال 2021 حدود 150 تن از دست داده است».

در همین حال ، مدیر اجرایی با ارائه پیش بینی های خود برای این فلز گرانبها ، به بادگیرهای احتمالی کالا اشاره می کند. کوستریچ از «محرک بیشتر و بهبود توزیع واکسن که احتمال بهبود شرایط اقتصادی را نشان می دهد»، به عنوان دلایل پیش بینی منفی خود نام برد.

به طور هم زمان ، احساس کوستریچ در مورد چشم انداز طلا نیز با نظر ABN Amro Bank، مشترک است ، که در ژانویه هشدار داد «طلا به اوج خود رسیده و کاهش خواهد یافت».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار