مدیرعامل DBS می گوید: ارزهای دیجیتال و ارزآوری ممکن است یک عامل غالب در آینده باشد

 آقای Piyush Gupta مدیرعامل شرکت بانکی بین المللی سنگاپور DBS ، معتقد است که ارزهای دیجیتال و توکن دارایی ها اکنون یک واقعیت است و ممکن است در آینده به یک عامل غالب تبدیل شود.

به گفته گوپتا ، DBS اولین مبادله دیجیتال با حمایت مالی بانک را در دسامبر سال 2020 راه اندازی کرد که باعث ایجاد توکن برای اوراق بهادار و دارایی ها و قابلیت های رمزنگاری برای آینده شد.

علی رغم اینکه آینده ارزهای دیجیتال درخشان به نظر می رسد ، گوپتا شک دارد که بیت کوین به دلیل عواملی مانند بی ثباتی جایگزین پول فیات شود. وی خاطرنشان کرد:

«بیت کوین به عنوان جایگزینی برای پول هنوز هم چالش برانگیز است. پول یک وسیله مبادله ، واحد حساب و ذخیره ارزش است».

«بیت کوین واسطه مناسبی برای تبادل نظر نیست زیرا حتی اگر الون ماسک می گوید که آن را برای تسلا استفاده می کند ، انجام معاملات بسیار دشوار است زیرا شما فقط می توانید در هر ثانیه 9 معامله انجام دهید در حالی که Visa و Mastercard می توانند صدها هزار کار را انجام دهند».

ایلان ماسک ، بنیانگذار Tesla Motors ، یک شرکت غول پیکر آمریکایی در تولید ماشین های الکتریکی و SpaceX ، تایید خود را برای بیت کوین نشان داده است. در ژانویه ، او اظهار داشت که هرگز شانس پرداخت در بیت کوین را رد نخواهد کرد. بعداً ، در ماه فوریه ، شرکت تسلا با هدف تنوع بیشتر و به حداکثر رساندن بازده ، بیت کوین به ارزش 1.5 میلیارد دلار خریداری کرد.

بر اساس CoinMarketCap ، حرکت صعودی بیت کوین همچنان ادامه دارد و این ارز دیجیتال برتر در هفت روز گذشته 20 درصد افزایش داشته است و در زمان نوشتن مقاله یعنی 12 مارس 56639 دلار معامله می کند.

سرمایه گذاری های نهادی روند فعلی گاو نر بیت کوین را افزایش داده است زیرا غول های نهادی، بر اساس عواملی مانند ترس از دست دادن سرمایه هایشان (FOMO)، ولخرجی کرده اند. به عنوان مثال ، شرکت پیشرو هوش تجاری Microstrategy اخیراً 205 بیت کوین به ارزش 10 میلیون دلار خریداری کرده است. ارزهای دیجیتال اکنون یک واقعیت هستند زیرا در صحنه مالی دیگر فراموشی ندارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار