قزاقستان هزینه اضافی مصرف برق برای استخراجگران ارز دیجیتال تعیین می کند

استخراجگران ارز دیجیتال در قزاقستان بیش از سایر مصرف کنندگان بابت برق مصرفی برای ضرب سکه های دیجیتال هزینه خواهند کرد. رئیس جمهور این کشور قانونی را امضا کرده است که هزینه اضافی را برای انرژی مورد استفاده در صنعت پر انرژی اعمال می کند.

نهادهای استخراج ارز دیجیتال در قزاقستان قصد دارند بابت انرژی الکتریکی که می سوزانند ، هزینه اضافی بپردازند. رئیس جمهور Kassym-Jomart Tokayev این هفته قانون جدیدی را برای اصلاح قانون جمهوری آسیای مرکزی «در مورد مالیات و سایر پرداخت های اجباری به بودجه» امضا کرده است.

این لایحه که در اوایل ژوئن توسط سنا رأی داده شد ، هزینه جدید 1 تنگه قزاقستانی (تقریباً 0.0023 دلار) برای هر کیلووات ساعت استفاده شده توسط استخراجگران ارز دیجیتال را معرفی می کند.  Forklog گزارش داد ، نرخ برق جدید از 1 ژانویه 2022 اعمال می شود.

مقامات در نور سلطان ادعا می کنند که این مبلغ شارژ اضافی، متهمان «استخراج ارزهای دیجیتال» را که در حال حاضر در اقتصاد خاکستری فعالیت می کنند «از سایه بیرون می آورد».

Albert Rau، قانون گذاری که توسط رسانه های محلی به عنوان نویسنده این لایحه معرفی شده است ، گفت که وی نمی تواند «عواقب حیاتی» تصویب آن را پیش بینی کند. راو بیان می دارد که پارلمان «نسخه دولتی» اصلاحات اولیه را تصویب کرده است.

نمایندگان بخش ارز دیجیتال، با موضع راو مخالف هستند و هشدار می دهند که این حرکت در زمان بسیار نامناسب انجام می شود. اعضای انجمن ملی بلاکچین و صنعت مرکز داده قزاقستان به رسانه خبری ارز دیجیتال گفتند که این تصمیم «تأثیر بسیار منفی بر جذابیت سرمایه گذاری صنعت خواهد داشت».

نگرانی اصلی این است که این هزینه می تواند شرکت های چینی را که در میان سرکوب مداوم استخراج ارزهای دیجیتال در جمهوری خلق چین به دنبال حوزه های قضایی دیگر بوده اند ، از انتخاب قزاقستان منصرف کند. قزاقستان به عنوان یک مقصد مهم استخراج ارز دیجیتال در نظر گرفته شده است ، زیرا طی چند سال گذشته این کشور به تدریج به سمت صنعت ارز دیجیتال روان شده است.

در ماه مه ، Bit Mining مستقر در شنژن چین، اعلام کرد که قصد دارد یک مرکز داده استخراج 100 مگاوات در قزاقستان با مشارکت دو شرکت محلی ایجاد کند. در ماه ژوئن ، همزمان با تشدید فشار بر عملکرد استخراج بیت کوین توسط مقامات چینی ، این شرکت حمل و نقل تجهیزات استخراج را به آنجا آغاز کرد. در اوایل این ماه ، تولیدکننده سخت افزار استخراج ارز دیجیتال مرکزی Hangzhou ، Canaan ، مرکز خدمات پس از فروش در قزاقستان را تاسیس کرد زیرا بیشتر استخراجگران ارز دیجیتال چینی در حال بررسی انتقال به آسیای میانه هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار