قانون منع مقامات دولتی از داشتن یا استفاده از ارزهای دیجیتال در روسیه

گفته می شود وزارت کار روسیه داشتن و استفاده از ارزهای دیجیتال را برای مقامات دولتی منع کرده است. همچنین به مقامات دستور داده شده است که تا ماه آوریل، هرگونه ارز دیجیتال را که در اختیار دارند افشاء کنند.

Forklog روز جمعه گزارش داد ، وزارت کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه، نامه ای صادر کرده و در آن به کارمندان دولت اطلاع داده است که باید تا اول آوریل از شر هرگونه ارزهای دیجیتال که در دست دارند خلاص شوند.

در این نامه آمده است: «مقامات موظفند دارایی های مالی دیجیتال صادر شده در سیستم های اطلاعاتی مطابق با قوانین خارجی و همچنین ارزهای دیجیتال را فارغ از کشور صادر کننده ، افشاء کنند».

این خبر توضیح داد:

«در این نامه همچنین ممنوعیت مالکیت و استفاده از این نوع دارایی برای کارمندان دولت تعیین شده است».

در این نامه افرادی که تحت قانون جدید قرار دارند مشخص شده است ، به ویژه افرادی که دارای مناصب دولتی یا ایالتی هستند ، کارمندان بانک مرکزی فدراسیون روسیه ، کارمندان گروه های خاصی از سازمان ها و مالکیت آنها از 1 ژانویه 2021 ذکر شده است.

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، در 10 دسامبر سال 2020 میلادی فرمانی را امضا کرد که طبق آن مقامات دولتی و متقاضیان موقعیت های مربوطه مجبور به اعلام هرگونه ارز دیجیتال یا توکن متعلق به خود ، همسران و حتی فرزندان خردسالشان هستند.

اولین افشا باید بین 1 ژانویه و 30 ژوئن سال جاری ارائه شود. طبق این نشریه ، گزارش دارایی های مالی دیجیتال و جمع آوری ارزهای دیجیتال در سال 2020 نیازی نیست.

قانون دارایی های مالی دیجیتال، از اول ژانویه در روسیه اجرایی شد و ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی به رسمیت می شناسد اما استفاده از آنها را برای پرداخت منع می کند.

پیش نویس قانون مالیات عملیات با ارز دیجیتال در اوایل دسامبر سال گذشته به دومای دولتی ارسال شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار