فیسبوک، ارز دیجیتال Diem را تا اواخر سال به طور آزمایشی راه اندازی می کند

فیس بوک با پشتیبانی از ارز دیجیتال Diem قرار است اواخر امسال یک طرح آزمایشی راه اندازی کند، که نقطه عطفی در توسعه ارز دیجیتال خواهد بود.

این توکن که پیش از این با نام Libra شناخته می شد، انتظار می رود که به عنوان بخشی از یک پروژه آزمایشی کوچک در ماه آینده راه اندازی شود و در این مدت فقط به ارزش دلار آمریکا متصل باشد.

طبق گزارشات منابع نزدیک به پروژه، انتظار می رود معاملات به فردی به فرد دیگر محدود شود، و در ابتدا طرح آزمایشی فقط در مقیاس کوچک اجرا گردد.

راه اندازی Diem چند سال است که در دست اقدام می باشد، از زمانی که فیس بوک برای اولین بار اعلام کرد قصد دارد در زمینه ارزهای دیجیتال را در سال 2019 ورود کند. در آن زمان، فیس بوک به تشکیل کنسرسیومی از شرکت های فناوری و پرداخت علاقه مند به پروژه، کمک کرد، که شامل غول های پرداخت مانند ویزا، مسترکارت، استریپ و پی پال بودند.

با این حال، تلاش های اولیه توجه نهادهای نظارتی در سراسر جهان را به خود جلب کرد، بسیاری از آنها نگرانی هایی را در مورد تأثیرات احتمالی ارز دیجیتال فیس بوک بر ثبات مالی جهانی داشتند.

این واکنش باعث کاهش مقیاس برنامه ها و همچنین سوق دادن نام تجاری مجدد از Libra به Diem شد، در حال حاضر پروژه بسیار جاه طلبانه تر از آنچه در نظر گرفته شده بود در حال انجام است.

علی رغم چالش های قانونی، مقامات Diem قبلاً گفته اند که این پروژه در مسیر درست و با سرعت بالایی در حال گسترش است.

کریستین کاتالینی، اقتصاددان ارشد Diem، گفت که «یک گام بزرگ در توافقات ما با نهادهای نظارتی رویه‌ای مرحله‌ای برای شروع است. هنگامی که مجوزها را دریافت کردیم، طرح‌‌های آزمایشی محدود با تعداد کمی از کاربران را شروع خواهیم کرد.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار