فقط چند روز پس از تعلیق صرافی Bitkub توسط ناظران، Upbit در تایلند راه اندازی می شود

همانطور که صرافی برجسته ارز دیجیتال تایلند همچنان در حالت تعلیق است ، رقیب مورد حمایت میلیاردرهای تایلند، Upbit وارد صحنه می شود.

صرافی ارز دیجیتال آپ بیت در یک فرصت مناسب وارد بازار تایلند می شود که محبوب ترین صرافی پادشاهی ، Bitkub ، توسط ناظران دولتی به حالت تعلیق در آمده است.

براساس گزارش ها در رسانه های محلی ، یک صرافی ارز دیجیتال سرمایه گذاری مشترک بین Upbit APAC و گروهی از میلیاردرهای تایلندی از روز چهارشنبه 20 ژانویه فعالیت خود را آغاز کرد.

این امر به دنبال تعلیق نظارتی محبوب ترین پلتفرم معاملات تجاری بیت کاب در روز دوشنبه انجام شد که گزارش شده سهم آن، حدود 97٪ از بازار قبل از بسته شدن بود.

Upbit Thailand متعلق به وارث CP Group و صاحب مجله Fortune Chatchaval Jiaravanon و دو تاجر پرنفوذ و برجسته دیگر ، Somphote Ahunai و Preecha Praipattaraku است.

گروه CP بزرگترین مجتمع تایلند است که اکثر تأمین مواد غذایی این کشور را کنترل می کند. این گروه البته در بسیاری از زمینه های دیگر نیز فعالیت دارد ، از پروژه های زیرساختی دولت گرفته تا مخابرات تا واکسن های Covid-19 و اکنون ارز دیجیتال.

عضو هیئت مدیره Upbit Thailand ، Praipattaraku ، اظهار داشت که این شرکت چندین ماه پیش برای مجوز صرافی دارایی دیجیتال از SEC Thai درخواست کرده است.

بیت کاب از زمان بسته شدن BX تایلند در سپتامبر 2019 ، صرافی اصلی تایلند است. تنظیم کننده مالی به آن دستور داد خدمات را به حالت تعلیق درآورد و مشکلات مربوط به چندین قطعی اخیر در دوره های پر تقاضا را برطرف کند.

دفتر مرکزی آپ بیت در کره جنوبی است و در سنگاپور و اندونزی فعالیت دارد. به گفته پیشگام ارز دیجیتال تایلندی و مدیر عامل صرافی Satang ، Poramin Insom ، شعبه آن در تایلند با سرمایه محلی پشتیبانی گروه زیادی از سرمایه داران را به خود جلب کرده است.

وی به بانکوک پست گفت:

«سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال، به هیچ یک از بازارها وفاداری ندارند. آنها تمایل دارند تا در هر بازاری که در مقایسه با بازارهای دیگر بهتر است حساب باز کنند تا سود بیشتری کسب کنند. ما از صرافی های خارجی مانند Binance یا Coinbase که هنوز وارد بازار تایلند نشده اند ، بیشتر از رقبای تایلندی می ترسیم».

صرافی های محلی کوچکتر مانند Zibmex و Kulap هجوم مشتری در این هفته را گزارش کرده اند. بیت کاب با خدمات محدود چهارشنبه 20 ژانویه برنامه تلفن همراه خود را دوباره راه اندازی کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی به مطالب

نوشته‌های تازه

اخبار